Nagrania

El Último Skalón – Ciudadano del mundo

El Último Skalón to zespół łączący ska i reggae z rytmami latynoskimi. Powstał w 2007 r. w hiszpańskiej Saragossie. Swój pierwszy koncert zagrali pod koniec 2008 r. Obecnie w skład zespołu wchodzi 9 osób: Miguel Sanz (wokal), Manu Grande (klawisze, chórki), Ester Sanz (bas), Fernando de Santos (perkusja), Gonzalo Blasco (gitara), Davit Miguel (instrumenty perkusyjne), Jaime Olite (trąbka), Pedro Olite (puzon) i Pablo Latorre (saksofon).

Kontynuuj czytanie ▾

21 maja 2011 r. El Último Skalón wydał swój debiutancki album „Cae la noche”. Dzisiaj w saragoskiej SALA López odbędzie się release party nowej płyty, zatytułowanej „Ciudadano del mundo”. Znajdzie się na niej 14 utworów, w tym 2 wersje dubowe.

Materiał na płytę nagrywano w Aleatoria Estudios w Cretas (miasto w prowincji Teruel). Za produkcję odpowiedzialny jest Jean Piérre Guitard.

Na „Ciudadano del mundo” gościnnie zaśpiewała Marta Heras, a na saksofonie tenerowym zagrał Eduardo Pons (Faith Keepers, Royal Soul).

Utwory:
1. INTRO
2. Canción del artista
3. Levanta cada día
4. Por sobrevivir
5. No te supo apreciar
6. Libertad
7. Gente distinta
8. Ciudadano del mundo
9. Anticomercial
10. el silencio ganó
11. Tantas preguntas
12. 1 Birra 1 Ska
13. Donde sólo exista el dub
14. el dub ganó

Warto wspomnieć, że „Cae la noche” El Último Skalón znajdzie się na najnowszej części kompilacji „Skanniball Party”. Usłyszymy na niej także polski akcent, „Margaritę” Las Melinas.

myspace
facebook

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *