Konkursy i nagrody

European Reggae Contest 2014

Nowy rok to czas kolejnej edycji European Reggae Contest - najważniejszego przeglądu europejskich zespołów reggae (ale nie tylko) organizowanego przez festiwal Rototom Sunsplash.

Kontynuuj czytanie ▾

Jak donosi agencja Lion Stage, rejestracja on-line została otwarta pod koniec grudnia i potrwa do 25 stycznia, wtedy też rozpocznie się głosowanie internetowe fanów i jury (tutaj można przeczytać regulamin konkursu). W połowie lutego zostaną wybrani finaliści z poszczególnych regionów Europy, natomiast w marcu i kwietniu odbywać się będą regionalne finały z koncertami na żywo. Finał naszego regionu – Europy Wschodniej – zaplanowano na 3 kwietnia, tradycyjnie już w praskim Cross Clubie. Zwycięzcę regionu czeka majowy wyjazd do Paryża, gdzie pod patronatem Reggae Sun Ska Festivalu odbędzie się europejski finał.

Głównym koordynatorem European Regggae Contest jest włosko-hiszpański Rototom Sunsplash, a zaangażowane w konkurs są takie festiwale jak: Summerjam z Kolonii, Reggae Sun Ska z Francji, Sardinina Regge Festival z Włoch, Overjam ze Słowenii, United Island z Czech i wiele innych. Wszystkie te imprezy gwarantują miejsce dla zwycięzcy finału w Paryżu, oraz dla niektórych finalistów regionalnych.

Poprzednie finały w Pradze gościły zespoły z Turcji, Bułgarii i Polski, która w ciągu ostatnich lat czynnie bierze udział w European Reggae Contest. W marcu 2013 roku za najlepszą grupę naszego regionu uznano Roots Rockets z Sofii, która później wystąpiła m.in. na Uprising Festival w Bratysławie. Z kolei głównym zwycięzcą był zespół Dubheart z Wielkiej Brytanii, który wstąpił na wszystkich najważniejszych imprezach reggae w Europie.

Rejestracja online

Jak na razie zgłosiły się 3 polskie zespoły: CT-TONES, Jahvigation i Roots Rockets.

www.reggaecontest.com
European Reggae Contest na Facebooku

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *