Koncerty

Jah Gaïa w Polsce

Młodsi bracia Dub Incorporation, tak tu i ówdzie można przeczytać o Jah Gaïa, wschodzącej gwieździe francuskiego reggae. Podobnie, jak swoi wieloletni, bardziej znani przyjaciele, Jah Gaïa pochodzi z Saint-Étienne.

Kontynuuj czytanie ▾

W skład zespołu, ubiegłorocznego finalisty European Reggae Contest, wchodzi 7 osób: Christophe Reyes (gitara), Nicolas „Deuf” Defay (gitara/śpiew), Jean-Baptiste „Natty I” Bertrand (śpiew), Thomas Chignier (perkusja), Antoine Vigne (instrumenty perkusyjne), Quentin Martinod (bas) oraz Matthieu Coquard (klawisze)

W maju tego roku ukazał się trzeci album Jah Gaïa, „Libre” (poprzednie to „Retour à l’essentiel” i „Avec les moyens du bord”). Ich reggae jest nader walczące, zaangażowane, polityczne. Tytuł płyty – „Libre”, doskonale oddaje jej zawartość, bo – różnie rozumiana – wolność jest tu głównym tematem. Nie brak poruszania tematu nierówności i niesprawiedliwości . A wszystko to podane w dojrzałym roots reggae’owym sosie. Gościnnie na płycie pojawili się przywołani na początku Dub Inc. (w utworze „Words, Sound and Power”) oraz Meta Dia z Meta and the Cornerstones (w „Peace is The Doctrine”).

Jah Gaïa zagra w Polsce 2 koncerty. Pierwszy w piątek 12 września w warszawskim klubie Balsam, a drugi dzień później w Katowicach. Sobotni koncert odbędzie się w ramach obchodów 20-lecia partnerstwa Katowic i Saint-Étienne, które z kolei wpisują się w świętowanie 149. urodzin miasta.

www.facebook.com/jahgaiaofficiel
www.jahgaia.com

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *