Festiwale

Jahcoustix kolejną gwiazdą festiwalu Reggaeland

Jahcoustix to drugi po Shaggym wykonawca, który zagra na dużej scenie festiwalu Reggaeland w Płocku (12-14 lipca). Muzyk po raz pierwszy wystąpi w Polsce z zespołem w pełnym składzie.

Kontynuuj czytanie ▾

W tym roku Jahcoustix obchodzi dziesięciolecie działalności scenicznej. W ciągu dekady udało mu się zyskać pozycję jednego z najważniejszych twórców sceny reggae w Europie. Jego ostatnia płyta „Crossroads” wydana w 2010 roku trafiła na pierwsze miejsce listy Amazon Reggae Sales Chart. Muzyk nagrywał z największymi gwiazdami reggae – Shaggym i Gentlemanem. Przez drugiego z wymienionych został też zaproszony do udziału we wspólnej trasie koncertowej, najpierw po Europie, następnie także po Ameryce Południowej i Karaibach. Jednym z jego największych hitów jest utwór „Another Day”.

Jahcoustix urodził się w Niemczech jako Dominik Haas, ale dużą część młodości spędził w Afryce – Liberii, Kenii i Egipcie. W Nairobi po raz pierwszy zetknął się z ruchem rastafarian i muzyką reggae. Po powrocie do Europy wraz z zespołem Dubios Neighbourhood nagrał debiutancką płytę „Souljahstice” (2003). Już rok później wydał pierwszy solowy album „Colourblind”. Dobrze przyjęty krążek zaowocował dwuletnią trasą koncertową nie tylko po Europie, ale także Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Europie wystąpił m.in. na słynnym Montreux Jazz Festival. Kolejna płyta „Grounded” powstała w 2006 roku. Dobrze przyjętą niespodzianką był akustyczny krążek „Outsideplayers” nagrany dwa lata później. Na Reggaelandzie będzie można usłyszeć przedpremierowo także utwory z najnowszej płyty Jahcoustixa, która ukaże się na jesieni.

Pierwszym potwierdzonym headlinerem Reggaelandu 2013 był Shaggy, największa dziś gwiazda jamajskiej muzyki.

Reggaeland 2013, Płock, plaża nad Wisłą, 12-14 lipca, karnety z polem namiotowym: 30 zł do 31 marca, www.reggaeland.eu

Reggaeland na Facebooku

Oficjalna strona artysty: www.jahcoustix.de

DYSKOGRAFIA:
2003: Souljahstice
2004: Colourblind
2006: Grounded
2008: Outsideplayers
2010: Crossroads

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *