Książki i komiksy

John Bailey – The History of Skinhead Reggae 1968 – 1972

Dzisiaj na stronie lawless-street.com, pojawił się post dotyczący nowej (no, wydanej w grudniu 2012 r., więc już nie takiej nowej) książki o skinhead reggae. Chodzi mianowicie o "The History of Skinhead Reggae 1968 - 1972" autorstwa Johna Baileya, wydanej przez DB Publishing.

Kontynuuj czytanie ▾

Na amazonie udostępniono opcję „zerknięcia' do środka książki. Stamtąd dowiadujemy się, że Bailey pisze m.in. o takich personach i zespołach, jak Symarip, Judge Dread, Toots & The Maytals, Bob & Marcia, Desmond Dekker, Leslie Kong, Harry J, Johnny Nash, Eric Donaldson, Dandy Livingston, Clancy Eccles. Ponadto o Trojan i Pama Records, skinheadach i reggae czy filmie „The Harder They Come”. Jak zauważono na cytowanej stronie, autor raczej koncentruje się na ciekawostkach o artystach czy producentach oraz bardziej znanych wydawnictwach, zamiast wgłębić się w rzadsze, mniej popularne rzeczy.

Czy książka dorówna klasycznej już pozycji „Boss Sounds” lub jej ubiegłorocznej kontynuacji? Pewnie nie, ale cieszy każda książka o early reggae, ska i rocksteady.

www.countrysideprints.co.uk

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *