Festiwale

Kolejni artyści Ostróda Reggae Festival

Organizatorzy festiwalu Ostróda Reggae ogłosili kolejnych artystów, którzy zagrają na tegorocznej edycji. Do Dona Carlosa, Luciano i Kamila Bednarka dochodzą Dubmatix z Kanady, Jamaram z Niemiec, Dubtonic Kru i Busy Signal z Jamajki oraz Zebra z Polski.

Kontynuuj czytanie ▾

DUBTONIC KRU to roots reggae, dub i rock prowadzone przez morderczą sekcję rytmiczną Jubba & Stone, przez wielu uważaną za następców Sly & Robbie. Mistrzowski kwintet, który przywrócił Jamajce wiarę w żywe zespoły reggae. Zwycięzcy światowego konkursu „Global Battle of the Bands” zaprezentują w Ostródzie swój najnowszy album „Evolution”. Uwielbiani przez ostródzką publiczność powracają z gośćmi w postaci Kool Johnny Kool’a oraz Dawida Portasza. Z tym ostatnim przypomną kilka kompozycji z pamiętnej pierwszej polsko-jamajskiej płyty Rastasize, w której nagraniu uczestniczyli. Muzyka w królewskim stylu.

Niemiecki JAMARAM to niezwykła mieszanka reggae, dub, funk, soul, latin, swing, ska, pop oraz rocka. Ten tygiel dodatkowo potęgują teksty po angielsku, hiszpańsku i francusku. Mimo 7 albumów na koncie to widowiskowe i bardzo dynamiczne koncerty monachijskiej załogi Jamaram decydują o ich niezwykłej popularności.

Kolejnym artystą z Jamajki jest BUSY SIGNAL. Zgodnie ze swym pseudonimem to jeden z najbardziej aktywnych współczesnych jamajskich artystów. Ubiegłoroczny album „Reggae Music Again” święcił prawdziwe triumfy i jak na wydawnictwo głównej petardy sceny dancehall zaskoczył bardzo korzennymi dźwiękami. Busy sprawdził się również we wspólnych nagraniach z Damianem Marleyem czy z Major Lazer w przeboju rockowych gwiazd No Doubt. Jego pierwszy polski koncert będzie mieszanką wybuchowego dancehallu z roots reggae na najwyższym światowym poziomie.

Drugim polskim zespołem, który zagra na głównej scenie Festiwalu jest ZEBRA. Jeżeli szukać w polskiej muzyce grupy która spotkała się z największym poparciem eksperymentując na bazie reggae i dub, z pewnością byłaby to Zebra. Nietypowe i rozbudowane instrumentarium i muzyczna oryginalność zawarte na ich albumie „Electronic Heart” pokazują, że muzyka korzeni również u nas może być bardzo otwartą formułą.

Pierwszym wykonawcą sceny soundsystemowej jest DUBMATIX, uważany za jednego z najlepszych światowych producentów dub, reggae & electro. Zdobywca prestiżowej nagrody Juno Award 2010 w kategorii „best reggae recording”, znany z niezliczonej ilości wydawnictw i kolaboracji z największymi artystami gatunku, w Ostródzie zaprezentuje swój najnowszy album „Rebel Massive”. Wsparty przez młodego brytyjskiego MC Tenja, Dubmatix z pewnością w pełni usatysfakcjonuje wszystkich fanów ciężkiej basowej muzyki.

www.ostrodareggae.com
www.facebook.com/Ostrodareggaefestival

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *