Nagrania

Krakowski – High Spirit EP

15 marca label Music For The People wydał pierwszą mash-upową epkę Krakowskiego. Artysta wziął na warsztat takie tuzy jak The Doors, Queen czy Nirvana. W rub-a-dubowym sosie zanurzył "Because I Got High" Afromana. Ale, jak zapowiada, to dopiero początek! Niebawem kolejne części remiksów Krakowskiego. Będą reggae/ska/dub wersje piosenek R.E.M., Lauryn Hill, Beastie Boys. Nawet chłopakom z Europe tapirowane fryzury zamienił na dready w kawałku "Final Countdown". Idealna propozycja na luźne imprezy!

Kontynuuj czytanie ▾

Utwory:
01. Dread Like Teen Spirit – Krakowski
02. Redubs On The Storm – Krakowski
03. Because I Got High Grade
04. We Will Rock Yuh

Promomiksu można posłuchać na soundcloud. Epkę w formacie cyfrowym można kupić na junodownload.com.

Piotr Krakowski aka Crack.Off.Sky to kompozytor multiinstrumentalista i producent muzyczny, autor muzyki do wielu filmów dokumentalnych i programów TV.

W swoich projektach na żywo gra na trąbce i rzadkim w Polsce instrumencie – sitarze indyjskim.

Prowadzi ambientowo-popową grupę Milkshop (wydane 2 płyty, zwycięstwo w opolskich „Debiutach”, zdobywcy złotej płyty za soundtrack do serialu TVN „Magda M.”) oraz projekt reggae Krakowski:Pankracy Sessions. Jest także współzałożycielem rootsowo-dubowego SmokeDaCrackOff.

Piotrek jest także współtwórcą post-jazzowej Transylwani i avant-popowego duetu Krakowski i Kosma. Obecnie gra też w eksperymentalnym kwartecie Reaktor Maj. Wraz z selektorem Niedzielą współtworzy reggae’owy Pankracy Soundsystem. Współpracuje z różnymi dj-ami i muzykami.

Współpracował przy produkcji wielu reklam i spotów tv, miedzy innymi z Borysem Lankoszem, Sylwestrem Latkowskim (m.in „Śledczak”, „Pedofile”, „Kamilianie”), Maciejem Dejczerem, a nawet projektantem Tomaszem Ossolinskim. Obecnie pracuje nad muzyką do dokumentu fabularnego pt. „Zabić Papałę” (reż. Sylwester Latkowski).

Komponuje też dla TVP Kultura przy programie „Sztuka Ekranowana” (cykl otrzymał srebrny medal na 52 Międzynarodowym Festiwalu Produkcji Telewizyjnych w Nowym Jorku w kategorii „Sztuka”).

www.piotrkrakowski.com
www.myspace.com/piotrkrakowski

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *