Koncerty

La Bolonchona w Polsce

W lipcu na swoją pierwszą trasę po Europie przybywa La Bolonchona z Meksyku. Zespół ten powstał w 1997 r. w Cuernavaca. Swój pierwszy koncert zagrał 2 października. La Bolonchona gra mieszankę charakterystycznego dla tamtych rejonów ska z punk rockiem i wpływami reggae. Ciężkie gitarowe riffy spotykają się z łagodnymi i skocznymi motywami 2tone, co na żywo tworzy wybuchową mieszankę i gwarancję dobrej zabawy!

Kontynuuj czytanie ▾

La Bolonchona ma na koncie 4 długogrające krążki, a ich utwory znaleźć można na licznych składankach (m.in. na „Resto Pollo Rico 3”, „Puro Ska Mexicano”, „Latin Skankin”). Obecnie zespół pracuje z Bemba Records Studios nad nowymi kompozycjami, które znajdą się na kolejnym albumie o wstępnej nazwie „La Calle” („Ulica”), nawiązującym do znaczenia i roli kultury miejskiej w codziennym życiu.

W tym roku ukaże się również epka, która – jak pisze sam zespół – będzie dużym kamieniem milowym w karierze La Bolonchony. Na płycie tej znajdzie się bowiem 5 nowych utworów będących owocem współpracy z gośćmi specjalnymi – reprezentantami europejskiej sceny ska.

W czasie europejskiej trasy zespół zagra w Anglii, Niemczech i Czechach, odwiedzi także Polskę. Zagra w naszym kraju 3 koncerty: w Sosnowcu, Łodzi i Toruniu.

16/07/14 – 2doors, Sosnowiec (+ Jahvigation)
17/07/14 – Stereo Krogs Oficjalna Strona, Łódź
18/07/14 – Dwa Światy, Toruń

www.bolonchona.com
facebook.com/labolonchonaband
twitter.com/labolonchona

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *