Festiwale

Michael Prophet i The Skints na Reggaelandzie

Płocki festiwal Reggaeland ogłosił kolejnych artystów, którzy wystąpią 11 i 12 lipca na nadwiślańskiej plaży. Do Maroon Town, Mo'Kalamity & The Wizards, Ward 21, Iration Steppas, Train To Roots, Blackaout JA i kilkunastu innych artystów dołączyli reggae hipsterzy z The Skints oraz Michael Prophet, żywa legenda roots reggae wprost z ojczyzny tej muzyki.

Kontynuuj czytanie ▾

Styl grania The Skints najprościej i jednocześnie dość enigmatycznie można określić mianem: East London Reggae. Wywodząca się z punka, brytyjska grupa, w ciągu ostatnich kilku lat osiągnęła nieprawdopodobny sukces, żonglując różnymi odmianami muzyki nowoczesnej odwołującej się do korzeni reggae, ska i punk rocka.

Początki kariery zespołu to rok 2005. Kilku przyjaciół, uczęszczających do Woodbridge High School, powołało do życia projekt, osadzony brzmieniowo i kulturowo w londyńskim undergroundzie. Z czasem zyskali rozpoznawalność, którą dał im min. nietypowy sznyt, designerskie zacięcie, oraz umiejętność zamiany rolami na scenie.

Przez szereg lat budowali swoją markę, koncertując po całym świecie oraz kreując niepowtarzalny i zarazem nietypowy hipsterski wizerunek, jak na scenę reggae z którą związek, wciąż podkreślają.

The Skints, grupa młodych utalentowanych muzyków, która jeszcze kilka lat temu była uczniowską kapelą, dziś są jednym z najbardziej rozchwytywanych zespołów reggae. Wystąpią po raz pierwszy w Polsce na Reggaeland Płock!

Michael Prophet urodził się jako Michael Haynes w 1957 r. w Kingston na Jamajce. Swoją karierę muzyczną rozpoczął od współpracy z Yabby You, który wyprodukował jego pierwsze single „Praise You Jah Jah” i „Mash Down Rome”. Uchodzi za jednego z najbardziej oryginalnych wokalistów jamajskich, którzy w swojej twórczości ocierają się zarówno o roots reggae jak i wczesny dancehall.

Tworząc takie hity jak „Gunman” czy „Your love” zdobył międzynarodową sławę, także w środowiskach klubowych. Michael Prophet bywa często cytowany przez producentów Jungle czy Dubstep. Brytyjską cenę podbił jego wspólny remix z Ricky Tuff „Your Love”, W Polsce może być kojarzony dzięki Radical Guru, który użył jego głosu w kompozycji „No Good”. Najbardziej płodny okres twórczości artysty, to lata 80-te, kiedy to współpracował min. z Henry’m Junjo Lawes, nagrywając dla kultowej wytwórni Volcano, swój wielki przebój „Gunman” . Znana jest także jego kooperacja z Mad Professorem, z którym nagrał doskonałą płytę „Rootsman”.

Michael Prophet to żywa legenda muzyki jamajskiej, w Polsce wystąpi po raz pierwszy, prezentując swoje hity, których ma na koncie bardzo wiele.

Festiwal Reggaeland 2014 odbędzie się w dniach 11-12 lipca, na plaży nad Wisłą w Płocku. Festiwal przygotowują Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Urząd Miasta Płocka, płockie Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Uhuru Culture” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku.

www.facebook.com/ReggaelandPlockFestival
www.reggaeland.eu

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *