Relacje

Mighty Sounds – 13-15.07.2012, Tábor, Čápův Dvůr

Tegoroczne Mighty Sounds potwierdziło, że jest jednym z czołowych wydarzeń festiwalowych odbywających się na terenie Czech, natomiast organizacja i jakość festiwalu osiągnęła wysoki, europejski poziom. 8. edycja Festiwalu, skoncentrowana przede wszystkim na najlepszym ska, reggae, punku, rockabilly, hardkorze oraz innych, pokrewnych gatunkach odbywała się od 13-15 lipca w Taborze. Popularność Mighty Sounds w różnych krajach wzrasta z roku na rok – w lipcu zarejestrowaliśmy rekordową liczbę obcokrajowców z krajów takich jak: Niemcy, Austria, Polska, Słowacja oraz Wielka Brytania.

Kontynuuj czytanie ▾

Mighty Sounds 2012

Wszystkie zespoły spisały się na medal i stworzyły niepowtarzalną atmosferę, która stale charakteryzuje Mighty Sounds. Zarówno legenda reggae – Inner Circle, sprostała zadaniu dając niezapomniany występ, jak również inni artyści, m.in.: wykonawca reggae – Alborosie, a także członkowie hardcore’owej formacji Biohazard. Folkowo-punkowy artysta, Frank Turner również znalazł sposób, by trafić prosto do serc słuchaczy, zaś jednym z bardzo ciekawych momentów całego festiwalu okazał się koncert niemieckiego zespołu reggae/hip hop Irie Révoltés – ich energetyczny występ nie pozwolił nikomu ustać w miejscu.

Na terenie festiwalu miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń i imprez towarzyszących, zdecydowanie więcej niż w roku poprzednim. Goście po raz kolejny mieli możliwość wzięcia udziału w turnieju piłki nożnej. Uwagę przyciągał również festiwalowy namiot teatralny, w którym odbywały się różnorodne przedstawienia, a także zupełnie nowe wydarzenia takie jak: wystawy U-Ramp, „Monster Zone” DJs oraz scena „Unplugged Territory”. Przygotowania do kolejnej edycji już trwają, a organizatorzy stale pracują nad: doborem najlepszych zespołów, niepowtarzalnym klimatem, gastronomią, najlepszą obsługą i organizacją.

Zdjęcia z festiwalu znajdziecie na mightysounds.cz (Vojta Florian), zaś inne zdjęcia i ciekawostki na facebooku: www.facebook.com/mightysounds

 The Carburetors - Mighty Sounds 2012
The Carburetors

tłumaczenie: Jagoda Dynowska

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *