Nagrania

Nowości z Rocking Records: Cartoon Violence i GoldMaster Allstars

Niemiecka wytwórnia Rocking Records, o której wspominaliśmy wiele razy, wydała 15 marca dwie nowe płyty. Pierwszą z nich jest europejskie wydanie "Tit For Tat" walijskiego kwartetu Cartoon Violence. W USA płytę tę wydał Megalith Records, w Wielkiej Brytanii Do The Dog Music, a w Australii Care Factor Records.

Kontynuuj czytanie ▾

Muzyka Cartoon Violence to energetyczna mieszanka 2-tone ska z wyraźnymi wpływami brytyjskiego indie popu. W skład zespołu wchodzą: Chuzz (wokal, klawisze) grający wcześniej w 3 Minute Warning, Gruff (bas), Mike (perkusja, wokal) oraz Tran (gitar, wokal), wcześniej członek Smoke Like A Fish.

Debiutancki album Walijczyków, „Whatever Happened To The Likely Lad?”, ukazał się w 2008 r. dzięki Do The Dog Music. Z miejsca zebrał świetne recenzje. Czy tak samo będzie z drugą płytą?

Utwory:
1. Black Book
2. Who You Know
3. Sons & Daughters
4. Broken
5. Home
6. Moscow
7. Crap Car
8. Colourblind
9. Better
10. Pretty Penny

Drugą natomiast nowość wydał Jamaican Jazz Records, utworzony niedawno sublabel Rocking Records, skupiający się na dźwiękach jamaican jazz, ska-jazz and jazzy reggaebeats. Rzeczoną nowością jest „Colt 45 Live” londyńskiego GoldMaster Allstars, laureata nagrody British Reggae Industry Awards w kategorii „najlepszy brytyjski zespół reggae” 2012 r. (wśród nominowanych były m.in. UB 40 i Steel Pulse). Istniejący od ponad 10 lat GoldMaster Allstars ma na koncie albumy „Influence Of The Masters” (2000 r.), „Ska Express” (2003 r.), „Dub Style” (2007 r.) i „Crossroads” (2010 r.), a także płytę „Alpha” (2011 r.) nagraną z GT Moore’em oraz kilka epek.

Na „Colt 45 Live” dostajemy 12 świetnych instrumentalnych utworów. Ska z wpływami, aczkolwiek niezbyt dużymi, jazzu. Muzyka i do tańca, i do picia z kumplami w zadymionej knajpie.

Utwory:
1. Colt 45
2. El Paso
3. Ska Shakedown
4. Back from the dead
5. Buhboo
6. Swing the beat
7. Spycatcher
8. Hubbly bubbly party
9. Get Carter
10. It’s getting dark
11. Fugitive Rock
12. Hawaii 50

Release party obu wydawnictw odbyło się 15 marca w frankfurckim klubie Das Bett.

www.facebook.com/cartoonviolenceband
www.cartoonviolence.co.uk

www.goldmasterallstars.com
GoldMaster Allstars na Facebooku

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *