Nagrania

Nowy album Crazy Baldhead

Crazy Baldhead aka Agent Jay (a właściwie Jayson Nugent) to amerykański gitarzysta znany chociażby z takich zespołów, jak The Slackers, Reggay Lords, Version City Rockers czy Stubborn All-Stars.

Kontynuuj czytanie ▾

Crazy Baldhead jako zespół rozpoczął swoją działalność w 1997 r., początkowo jako studyjny zespół Version City. W jego skład wchodziły cztery osoby: Eddie Ocampo (perkusja), Vic Ruggiero (organy, pianino), Victor Rice (bas) oraz – rzecz jasna – Agent Jay (gitara). Kwartet rockstaedy, ska i skinhead reggae, okazjonalnie sięgał także po country czy punk rocka.

Zespół, pierwotnie składający się tylko z sekcji rytmicznej, zapraszał do współpracy różnych wokalistów, perkusjonalistów oraz muzyków grających na instrumentach dętych. W 1997 r. nagrania Crazy Baldhead pojawiły się na kompilacji „Version City” wydanej przez Stubborn Records. W utworach tych Nugenta i spółkę wsparli Saint Edward, Rocker T oraz Jeremy Mushlin.

W zespole przez lata doszło do różnych zmian składu. Najważniejszą jednak jest ta ostatnia – pojawienie się Dana „Brukky” Kleina (z the FRIGHTNRS) jako pełnoetatowego wokalisty.

Do tej pory pod szyldem Crazy Baldhead wydano album „The Sound Of ’69”, epkę „The Reggae Will Not Be Televised”, siódemkę „Too Much Technology / Just A Man”, dziesięciocalowe „Long Road”, oraz singlowe splity z zespołami The Slackers (pisaliśmy o nim w 2012 r.) i Sammy Kay & The East Los 3.

Najnowszym wydawnictwem zespołu będzie album „Boots Embraces”. Na bigtun.es można przyśpieszyć jego wydanie zamawiając pre-ordery, do wyboru jest nowy album w wersji cyfrowej, na CD, na czarnym winylu, a dodatkowo można zakupić t-shirt, zestaw z wszystkimi CD Crazy Baldhead (w tym także „Boots Embraces”), zestaw Strictly Vinyl, czyli „The Sound Of 69” na LP i „Too Much Technology” na 7″. Początkowo był także dostępny zestaw Strictly Limited Vinyl, składający się dodatkowo z singla „Long Road / California” z Victorem Ruggiero (jest to wydanie właściwie już niedostępne, więc nic dziwnego, że z 7 takich zestawów nie ostał się ani jeden). Dla osób, które chciałyby wydać 100 dolarów dostępna jest Crazy Baldhead Dub Session (szczegóły na stronie kampanii).

Album „Boots Embraces”, jak pisze Aget Jay, na przestrzeni lat przeszedł wiele ewolucji. Prace nad nim zaczęły się zimą 2008 r., mniej więcej w czasie, gdy Nugent kończył album „The Sound Of ’69”. Początkowo miała to być płyta z oldschoolowym ska i rocksteady, jednak problemem okazał się brak stałego wokalisty. Ostatecznie część z przygotowanych utworów ukazała się na „The Reggae Will Not Be Televised” oraz „Too Much Technology / Just A Man”.

W 2010 r. w czasie sesji w studiu Victora „Ticklah” Axelroda zarejestrowano m.in. utwór „Cut Back”. 5 października 2011 r. Agent Jay uczestniczył w demonstracji Occupy Wall Street, po której w głowie zapadły mu śpiewane przez tłum słowa They say 'cut back’… We say 'fight back!. To było to! Brakujący element nagranego rok wcześniej z Victorem Ruggiero utworu „Cut Back”. W nocy zadzwonił do Jah Pointa, Joeya Steela, Chrisa Erazo i Brukky’ego kazał im przyjść następnego dnia do studia nagrać wokale.

O tym, co wydarzyło się potem i skąd wziął się tytuł płyty możecie przeczytać tutaj.

Warto wspomnieć, że w nagrywaniu „Boots Embraces” wzięli udział m.in. Dave Hillyard na saksofonie, Buford O’Sullivan na puzonie, Jahn Xavier, Maddie Ruthless i Jack Wright na wokalu.

15 października Agent Jay udostępnił do odsłuchu utwór „Run Run” z rzeczonej płyty, będący połączeniem tradycyjnego ska i afro beatu. Okazją były 75 urodziny nigeryjskiego artysty o pseudonimie Feal Kuti, uważanego za twórcę afro beatu.

http://twitter.com/SlackerAgentJay
Crazy Baldhead na Facebooku

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *