Nagrania

Nowy winyl BandaSka Records

O BandaSka Records pisaliśmy w maju przy okazji premiery singla The Delegators. Teraz ta młoda, niezależna wytwórnia ze Słowacji ponownie daje o sobie znać.

Kontynuuj czytanie ▾

Drugą pozycją w jej katalogu jest split, oczywiście na 7-calowym winylu. Tym razem Rado, założyciel wytwórni, postanowił wydać na siódemce 2 amerykańskie kapele – pierwsza z Ameryki Północnej, druga z Ameryki Południowej.

Z Ameryki Północnej, konkretnie z Florydy w USA, pochodzi grający rocksteady/early reggae/ska The Coldspot 8. Mimo iż zespół istnieje od 1996 r. to ma na koncie tylko 2 albumy: „It’s the Feelgood” (2000 r., Beatville Records) oraz „Get On High” (2005 r., Stubborn Records). W tym roku nakładem Dynamite Records ukazał się singiel „A Man’s Kingdom / Skinhead a Go Pop a Collar” (recenzja na Duff Guide To Ska).

Amerykę Południową reprezentuje brazylijski Firebug – zespół założony w 2002 r. przez Rodrigo Cerqueirę, Felipe Machado oraz Victora Rice’a. W 2003 r. Firebug wydaje, nakładem Radiola Records, debiutancki album. Trzy lata później ukazuje się „On The Move”, a w 2010 r. „Outra Coisa”.

9 grudnia premierę miał wspólny split obu tych zespołów. Na stronie A zamieszczono „Gimme Your Love” pochodzące z pierwszego albumu Firebug, natomiast na stronie B – „Everyday Pressure”, pierwotnie wydane na drugim albumie Coldspot 8. Jak można przeczytać na labelce, obie piosenki to „GREAT MUSIC FOR A GREAT SOUND SYSTEM”. Warto mieć tę płytkę w swoich zbiorach!

Split został wydany w nakładzie 500 egzemplarzy. Można go kupić m.in. na Moskito Mailorder.

Na koniec warto napomknąć, że w drugim numerze „RudeMaker Ska Zine” przeczytacie wywiad z założycielem BandaSka Records.

BS002 – 45 rpm – 7″
Firebug „Gimme All Of Your Love” b/w The Coldspot 8 „Everyday Pressure”

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *