Nagrania

Pomóż wydać debiut zespołu The Synki

The Synki to 10-osobowy zespół rodem z Trzcianki w województwie wielkopolskim. Pierwszy skład działalność rozpoczął w październiku 2008 r., wtedy członkowie byli jeszcze uczniami pierwszej klasy trzcianeckiego liceum ogólnokształcącego. W 2010 r. The Synki - jak sami piszą - wyruszyli na podbój wysp brytyjskich.

Kontynuuj czytanie ▾

Na zaproszenie Berwick-upon-Tweed (Anglia) i dzięki pomocy innych, którzy w nich uwierzyli, spędzili tam kilka ciepłych, wakacyjnych dni, nagrywając singiel „Ska Ska”. W międzyczasie zaczęły pojawiać się koncerty na terenie Wielkopolski. Niestety, a może stety, skończyły się czasy licealne i zaczęły czasy studenckie. Losy The Synków, trochę się poplątały, priorytety pozmieniały, skład się pomniejszył – z zespołu odszedł perkusista i przez ponad rok kapela nie grała żadnych prób, ani koncertów. Nadszedł jednak rok 2012, zespół ponownie ruszył z kopyta. Do zespołu przyszli nowi ludzie. Obecnie w skład The Synków wchodzą: Magda Czupak (wokal), Katarzyna Dutkiewicz (saksofon), Jędrzej Barczak (gitara), Marcin Balcerek (bas), Bartosz Czapliński (gitara), Łukasz Jankowski (perkusja), Przemek Borowik (klawisze), Damian Dąbrowski (trąbka), Karol Rodzik (trąbka, saksofon) i Maciej Derczyński (puzon). Zaczęły się także – podobno całkiem owocne – próby i koncerty oraz praca nad debiutancką epką.

Demo powstało w kwietniu tego roku w Black Cat Studio w Poznaniu. Jest to drugie wejście The Synków do studio, pierwsze było przy okazji nagrywania „Ska Ska”. Na epce znalazły się 3 utwory: „Przezroczystość”, „Motyl” i „Marzeń drzwi”.

Skoro nagrano już demo, to wypadałoby pomyśleć o debiutanckim albumie. I właśnie o tym będzie mowa. The Synki, za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego MegaTotal.pl, rozpoczęły kampanię, której celem jest uzbierane pieniędzy na godne i dobrej jakości wydanie płyty (znajdzie się na niej około 12 utworów w rytmie ska, rocksteady i reggae), w tym projekt graficzny okładki, zakup i tłoczenie płyt. Jak można przeczytać na stronie projektu „The Synki – pierwsza płyta fanów”: Mamy pieniądze na nagranie materiału, brakuje nam jedynie na jej wydanie. Wierzymy mocno, że znajdą się psychofani 🙂 którzy nas wspomogą. Odwdzięczymy się Wam na koncertach!

Co zrobić, aby wspomóc zespół? Rejestrując się w serwisie MegaTotal.pl dostajemy 25M₵, które możemy przeznaczyć w części lub całości na dowolny projekt. Jeśli ktoś chce przekazać zespołowi więcej M₵, to może doładować swoje konto za pomocą przelewu bankowego, karty kredytowej, PayPala, kodu premiowego lub smsa. 1 PLN to 17 M₵, 5 PLN – 117 M₵, 10 PLN – 242 M₵, 50 PLN – 1 225 M₵, 100 PLN – 2 475 M₵.

Celem zespołu The Synki jest uzbieranie 92800 M₵, obecnie na koncie mają 13322.5 M₵. Projekt kończy się za 75 dni. Jeśli cała suma zostanie zebrana, MegaTotal.pl wymienia M₵ na pieniądze. Natomiast jeśli cel nie zostanie osiągnięty – pieniądze wracają do inwestorów. Pomożecie?

Utwory ze wspomnianej demówki:

Przy okazji zapraszamy do obejrzenia wywiadu z zespołem przeprowadzonego przez Good Time Radio.

facebook.com/thesynki
myspace.com/thesynki

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *