Festiwale

Powraca Festiwal Winter Reggae

Powraca Festiwal Winter Reggae, jeden z najstarszych i najdłużej egzystujących festiwali w Polsce.

Kontynuuj czytanie ▾

Edycja 2013 to dwa dni:

9.03. Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, sala kinowa:
Wystawa plakatów i zdjęć z poprzednich edycji oraz pokaz filmów z Festiwalu w Ostródzie i „Żywe drzewo” czyli historia i teraźniejszość częstochowskiego reggae + koncert Natural Mystic Akustycznie. Wstęp wolny! godzina 16:00

16.03. Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko, Klub Spirala:
Dubblestandard (Austria), Ras Luta z zespołem, Jafia Namuel, Cała Góra Barwinków, Ziemia Kanaan, Rise Up! bilety: 29,00 zł przedsprzedaż (Klub Spirala, Salon Czas Gliwice, Ticketpro cały kraj), w dniu koncertu: 35,00 zł
Otwarcie bramki: 16:00, koniec 4:00

CKS Mrowisko mieści się w Gliwicach na ul. Pszczyńskiej 85.

bilety w sprzedaży od 16.02.2013!

Początek Winter Reggae sięga 1985 r. Wtedy to Mirosław Dobkiewicz wraz z grupą przyjaciół postanowił zorganizować festiwal będący kontynuacją koncertów pod nazwą Nowa Fala w Jazzie i Rocku, rzecz jasna skupiający się głównie na reggae. Po 4 edycjach (1985, 1986, 1987 i 1991 r.) upadł Klub Studencki „Gwarek”, w którym co roku odbywał się festiwal. Wraz z klubem upadł festiwal.

Festiwal w 1999 r. reaktywowali Marek Niewiarowski z Zima Records i Adam Wolnicki z wytwórni Nikt Nic Nie Wie. Z czasem Winter Reggae przeniosło się do Katowic, a później do Chorzowa, kończąc ponownie w swym rodzinnym mieście. W 2008 r. impreza zmieniła formułę, najpierw w grudniu odbył się mały koncert pod nazwą Winter Reggae Exclusive Stage, a później – wiosną 2009 r. – główna część festiwalu. W 2009 i 2010 r. odbyły się jeszcze koncerty Exclusive Stage i na tym skończyła się historia Winter Reggae.

W tym roku nastąpi kolejna już reaktywacja. Oby trwała dłużej niż ta poprzednia!

Na przestrzeni lat na Winter Reggae zagrało mnóstwo zespołów. Dość wspomnieć takie nazwy, jak R.A.P. (na Festiwalu w 1986 r. zagrali swój debiutancki koncert), Kultura, Izrael, Daab, Paprika Korps, Zgroza, Skankan, Habakuk, Dubska, Jafia Namuel, Cała Góra Barwinków, Indios Bravos, Paraliż Band, Ragana, Konopians, francuski Ejectes, chorwacki Radikal Dub Kolektiv, litewski Dr. Green etc.

winterreggae.pl
www.facebook.com/Winterreggae

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *