Festiwale

Przed nami XI edycja festiwalu Mighty Sounds!

Zbliża się kolejna, długo wyczekiwana edycja jednego z największych czeskich festiwali muzyki alternatywnej – MIGHTY SOUNDS! Wspominając jeszcze dziesiątą, jubileuszową edycję Mighty wszyscy już z niecierpliwością czekają na tegoroczną imprezę, która odbędzie się już w dniach 3-5 lipca 2015 na lotnisku Čápův dvůr w czeskim Táborze.

Kontynuuj czytanie ▾

W tym roku na line-up na pewno nie mogą narzekać fani mocniejszego, gitarowego brzmienia. Na scenie pojawi się post-hardcorowa kapela Enter Shikari znana z oryginalnych połączeń post-hardcore’u z elektroniką. Ich energetyzujące show przyciąga tłumy, a podobne odczucia może budzić zespół The Architecs, który z kolei wprowadza w świat metalcore’u. Obecność młodszych zespołów na tegorocznym Mighty Sounds nie oznacza jednak, że organizatorzy zapomnieli o bardziej oldschoolowych gwiazdach – na scenie pojawi się m.in. legendarna amerykańska kapela Sick of It All.

Lin-up festiwalu jest jak zwykle bardzo różnorodny i organizatorzy postarali się, aby fani ska i reggae nie czuli się rozczarowani. Na scenie wystąpi jamajska gwiazda Protoje, umacniający swoją pozycję na europejskiej scenie – jego muzyka stanowi mieszankę reggae, hip hopu i popu. Na Mighty Sounds zobaczymy również reggaeowo-dancehallowy Dub Inc. czy Jaya the Cat prosto z Amsterdamu grających reggae z domieszką punka. W tym roku swoje show zaprezentują popularne czeskie zespoły takie jak: United Flavour, Fast Food Orchestra czy słowacki Medial Banana.

Nie zapomniano również o psychobilly, które już na stałe wpisało się w line-up festiwalu. Zobaczymy The Creepshow zyskujące coraz większą popularność, a także legendarne Batmobile. Jednak jedną z największych gwiazd psycho w tym roku ma być amerykański Rezurex. A to i tak dopiero początek repertuaru pełnego ciekawych atrakcji.

Mocne gitarowe brzmienie zapewnione zostanie przez Terror, Ignite, Off!, Strung Out czy Red Fang, a także Pipes and Pints (celtic punk). Zwolnić tempo będzie można za sprawą Los de Abajo, Pannonia Allstars Ska Orchestra i Dubioza Kolektiv, które dostarczą pozytywnych wibracji.

Nie sposób wymienić tu wszystkich artystów, którzy pojawią się w tym roku na Mighty Sounds – zapraszamy na oficjalną stronę festiwalu mightysounds.cz, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje i dokładny line-up. Organizatorzy przypominają również o innych atrakcjach, które tradycyjnie pojawią się na imprezie. Mowa tu przede wszystkim o programach DJów, przedstawieniach teatralnych, atrakcjach sportowych, a także atrakcyjnej części barowo-cateringowej. Każdego roku coraz więcej osób przyjeżdża, aby poczuć atmosferę Mighty – w zeszłym roku bawiło się tam łącznie 12 tys. uczestników.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na festiwal i przypominają, że w tym roku bawimy się tydzień wcześniej niż zwykle – w pierwszy weekend lipca. Do zobaczenia!

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *