Styl

Reggae Poster Contest 2013

W tym roku odbędzie się druga edycja międzynarodowego konkursu plakatów reggae. Pod pojęciem "reggae" organizatorzy rozumieją wszystkie popularne jamajskie gatunki muzyczne, czyli ska, rocksteady, roots reggae, dancehall, dub i soundsystemy.

Kontynuuj czytanie ▾

Konkurs jest otwarty dla grafików/artystów z całego świata. Cele jest prosty: trzeba stworzyć plakat na temat muzyki reggae, reszta zależy od wyobraźni twórcy. Temat przewodni to: „Toward a Reggae Hall of Fame: Celebrating Great Jamaican Music”. Można składać dowolną liczbę swoich niepublikowanych wcześniej (także na facebooku i innych portalach społecznościowych) propozycji plakatowych.

Zgłoszenia przyjmowane są od 26 grudnia 2012 r. do 30 marca 2013 r.

Zgłoszone prace oceniane są w dwóch etapach przez dwie międzynarodowe komisje składające się z profesjonalnych grafików/projektantów. Pierwsze jury dokonuje wstępnej selekcji i wybiera 400 plakatów, które przejdą do finałowego etapu ocenianego przez 10-osobowe jury, w skład którego wchodzi m.in. Michael Thompson, pomysłodawca konkursu. Wybiorą oni 100 plakatów, które znajdą się w książce/albumie „World-A-Reggae, International Reggae Poster Contest, 2012-2013”. Spośród tych 100 wybranych zostanie 10, które zagoszczą w stałych kolekcjach muzeów oraz międzynarodowych instytucji projektowych. Końcowych zwycięzców będzie tylko 3 (lista nagród przeznaczona dla nich).

W 2012 r. wpłynęło ponad 1100 plakatów z 80 państw. Zwycięzcą został Alon Braier z Izraela.

Najlepsze plakaty zostaną opublikowane w albumie/książce „World-A-Reggae, International Reggae Poster Contest, 2012-2013”, razem z tymi z ubiegłego roku (100 najlepszych prac, w tym autorstwa Tomasza Bartza, Tomasza Krawczyka, Jacka Tofila, Ewy Włostowskiej i Krzysztofa Grudzińskiego z Polski, można zobaczyć tutaj).

Jednym z celów konkursu jest zebranie funduszy, np. przez sprzedaż plakatów na aukcjach, dla organizacji HELP Jamaica! oraz Alpha Boys School, istniejącej od 1880 r. legendarnej już szkole w Kingston. Wśród jej absolwentów znajdują się m.in. Desmond Dekker, Don Drummond, Tommy McCook, Rico Rodriguez i Leroy „Horsemouth” Wallace.

www.facebook.com/InternationalReggaePosterContest
www.reggaepostercontest.com

KategorieKultura Styl

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *