Artyści

Rico Rodriguez laureatem medalu Musgrave’a

10 października o godzinie 15 czasu lokalnego legendarny jamajski puzonista, producent i pionier ska Emmanuel "Rico" Rodriguez, w uznaniu jego zasług dla muzyki jamajskiej, został odznaczony srebrnym medalem Musgrave'a. 83-letni Rico nie mógł uczestniczyć w ceremonii, która odbyła się w Kingston, w głównej siedzibie Institute of Jamaica.

Kontynuuj czytanie ▾

W sumie odznaczono 14 osób i organizacji, przyznano także młodzieżową nagrodę Richaydo Farquharsonowi, w dowód uznania jego wybitnych osiągnięć w dziedzinie przedsiębiorczości.

Inni laureaci srebrnego medalu Musgrave’a to m.in. Herbert Morrison High School Band (muzyka), prof. Bryan McFarlane (sztuka), Calabash International Literary Festival (literatura). Brązem uhonorowano natomiast dr. Donalda Shirleya (muzyka), dr Ellen Campbell-Grizzle (nauka), Ebony G Patterson (sztuka) oraz Arlene Patricię Ononaiwu (za zasługi w dziedzinie rozwoju bibliotek). Pełną listę laureatów można przeczytać w artykule Jamaica Gleaner.

Musgrave Medal to nagroda przyznawana przez Institute of Jamaica za wkład w rozwój sztuki, literatury i nauki. Nagroda ta przyznawana jest od 1889 r. Swoją nazwę wzięła od nazwiska sir Anthony’ego Musgrave’a, gubernatora Jamajki w latach 1877-83, który założył Institute of Jamaica w 1879 r.

Tekst Herbie Millera, dyrektora/kuratora Jamaica Music Museum w Institute of Jamaica

instituteofjamaica.org.jm

KategorieArtyści Muzyka

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *