Prasa i ziny

Rocking Steady Magazine #15

Pisaliśmy już o zmartwychwstałym United Reggae Magazine, teraz czas więc na nowy numer niemieckiego Rocking Steady Magazine.

Kontynuuj czytanie ▾

Kilka dni temu ukazał się 15 – marcowo-kwietniowy – numer. W styczniu do Niemiec zawitał Stranger Cole. Zagrał, wraz z The SteadyTones, w Lipsku. Nie dziwota, że redaktorzy magazynu skorzystali z okazji i przeprowadzili z nim krótką rozmowę. Można ją przeczytać w artykule „Der Reggae-Architekt”.

Stałym punktem w „Rocking Steady” jest cykl „Reggae In Your Jeggae”. Tym razem w jej ramach przeprowadzono wywiady z najsłynniejsza jamajską sekcją rytmiczną. Tak jest, chodzi o duet Sly & Robbie (Sly Dunbar i Robbie Shakespeare).

Nie są to jedyni jamajscy weterani obecni w „Rocking Steady Magazine #15”. Kolejnym przedstawicielem jamajskiej starej gwardii jest Dennis Alcapone, „Der erste Singjay”.

Przeczytacie także wywiady z Jaya The Cat, Cartoon Violence, The Steadytones, Freddy Loco a także tekst na temat berlińskiego SKAlympics i czeskiego festiwalu Mighty Sounds.

Nie mogło także zabraknąć recenzje. Wśród wielu m.in. Freddie McGregor „Di Captain”, Mamadee „Beautiful Soul”, Resonators „The Constant”, Cidade Negra „Hey Afro”, The Lions „This Generation”, Smooth Beans „Keep Talking”, Lord Mouse & The Kalypso Katz „Go Calypsonian”, Skankshot „Out Of Business” oraz kompilacji „Studio One Ironsides”.

A to jeszcze nie wszystko!

Zine dostępny jest w dwóch wersjach: darmowej elektronicznej (dostępnej na rockingsteady.de) oraz płatnej papierowej, którą można kupić w sklepie wydawnictwa Rocking Records.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *