Filmy

Rude Boy – powstaje nowy film inspirowany kulturą muzyczną Jamajki

Amerykański reżyser Bruce Wayne Gillies, po rozmowach przeprowadzonych z członkami legendarnych The Heptones, zafascynowany opowiedzianymi przez nich historiami, postanowił nakręcić film. Będzie on pokazywał drogę, jaką przebyła muzyka reggae od swoich narodzin.

Kontynuuj czytanie ▾

Jednak nie będzie to film dokumentalny, ale fabularny, którego akcja rozpocznie się w 1960 r. Zostaną w nim zaprezentowane najważniejsze na wyspie style muzyczne – mento, ska i reggae.

Film będzie opowiadał o karierze pochodzącego z Trench Town muzyka, aż do osiągnięcia przez niego statusu gwiazdy reggae. Na postać głównego bohatera, Winstona Browna, będą składały się fragmenty życiorysów wielu wybitnych artystów jamajskich – Boba Marleya, Tootsa Hibberta, członków The Heptones czy Dona Drummonda. Korzenie ich wszystkich tkwią właśnie w slumsach Trench Town. Ścieżkę dźwiękową filmu wypełni mnóstwo jamajskiej muzyki, a dla postaci Winstona Browna ma powstać 10 oryginalnych utworów.

Główna rola w filmie nie jest jeszcze obsadzona, choć reżyser najchętniej widział by w niej popularnego amerykańskiego aktora, Danny’ego Glovera, który wstępnie wyraził swoją zgodę. Jednak trzon obsady mają tworzyć Jamajczycy wyłonieni w wyniku castingów. Są one zaplanowane na listopad tego roku. Wtedy też Gillies uda się na Jamajkę, by wyszukać odpowiednie plenery do zdjęć. Te mają rozpocząć się w styczniu 2012 r. Reżyser chciałby, żeby premiera filmu miała miejsce już w maju 2012 r. podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

Źródło: Jamaica Gleaner

KategorieFilmy Kultura

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *