Nagrania

Rude & The Lickshots – Lickshots

Jak donosi niemiecki Mad Butcher Records, jest już dostępny debiutancki album Rude & The Lickshots, niemiecko-włoskiego zespołu założonego w tym roku w Dreznie przez Rude - wokalistę, muzyka, DJ-a. Luca Lombardi, bo tak naprawdę nazywa się Rude, urodził się w 1964 r. w Bolonii,a obecnie mieszka w Niemczech.

Kontynuuj czytanie ▾

Na przestrzeni lat był zaangażowany w różne projekty, począwszy od punk rockowego Ghetto 84 przez ska/rocksteady-jazzowe Roy Paci & Aretuska, po drum’n’bassowe barcelońskie La Kinky Beat i – także elektroniczne, breakbeatowo-jungle’owe – Rude Hi-Fi & Barriobeaterz. Dodajmy do tego współpracę z artystami pokroju Manu Chao i Fermina Muguruzy lub zespołów, takich jak Cypress Hill, RedSka, Obrint Pas czy Banda Bassotti (a to i tak jeszcze nie wszystko).

Album „Lickshots” to 15 piosenek boss reggae z dodatkiem soulu z mocnymi i świadomymi tekstami (przypomina o sobie punkowa młodość) zaśpiewanymi po angielsku, hiszpańsku i włosku.

W skład The Lickshots – jeśli od czasów nagrania piosenki na składankę poświęconą The Clash – wchodzą Erich Zidane (bas), Irie Bernd (gitara), Al Gotti (organy) i Björn Bjornsson (perkusja).

Album „Lickshots” został wydany wspólnym nakładem wspomnianego Mad Butcher z Niemiec i włoskiego One Step Records.

Poniżej cover „I Fought The Law” The Clash, który znalazł się na kompilacji „The Clash Goes Jamaican” oraz „We No Bunga Bunga” z siódemki wydanej przez Japonicus.

W 2014 r. zespół rusza w trasę, która obejmie Europę, Japonię i Meksyk.

www.facebook.com/TheLickshots

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *