Nagrania

Ska z Kraju Długiej Białej Chmury

Nowa Zelandia może się kojarzyć z wieloma rzeczami, ale wydaje się, że muzyka ska będzie jednym z ostatnich z nich. A jednak!

Kraj Długiej Białej Chmury (bo tak tłumaczy się maoryską nazwę tego państwa) nie jest białą plamą na mapie skaświata. W 2008 r. na Toots & Grooves, pierwszym festiwalu ska w tym kraju, wystąpiło ponad 35 zespołów, m.in. The WBC i The Managers z Auckland oraz The Offbeats i Battle-Ska Galactica z Wellington. Przy tym ostatnim zatrzymamy się na dłużej.

Kontynuuj czytanie ▾

Obecnie Battle-Ska Galactica pracuje nad swoim debiutanckim albumem. „White Space Conflict” ukaże się w połowie lutego przyszłego roku.

W połowie listopada, niecałe 2 tygodnie przed wyborami parlamentarnymi, zespół zaprezentował utwór „Wake Up NZ„, będący zarazem apelem do Nowozelandczyków. Przenieśmy się na chwilę do 2008 roku.

Wtedy to, dokładnie 8 listopada, konserwatywna Partia Narodowa wygrała wybory, zdobywając 44,93 proc. głosów. Dzięki temu wprowadziła do jednoizbowego parlamentu 58 posłów, a jej lider John Key został premierem. Zespół Battle-Ska Galactica nie chcąc dopuścić do podobnej sytuacji oraz – przede wszystkim – protestując przeciwko polityce tej partii nagrał wyżej wspomniany utwór.

Osoby orientujące się w światowej polityce wiedzą, iż apel BSG raczej nie zrobił na Nowozelandczykach wrażenia. Nie dość, że John Key po raz wtóry został premierem, to jego partia zdobyła więcej głosów (47.31%) oraz powiększyła swoją przewagę w parlamencie o jeden mandat.

Tak czy siak, warto czekać na płytę Battle-Ska Galactica, bo ich miks reggae, jazzu, rocka i – przede wszystkim – ska po prostu dobrze brzmi, o czym można się przekonać zaglądając na myspace.

www.myspace.com/battleskagalacticanz

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *