Nagrania

Tasty Grooves – Soul Street

W 2008 r. kilku Hiszpanów, miłośników muzyki reggae i rocksteady, założyło zespół. Dwa lata później zagrali swój pierwszy koncert. Swego rodzaju przełomem w karierze Tasty Grooves, bo właśnie o tym zespole mowa, był rok 2011. Wtedy to Liquidator Music wydał singiel Ken Boothe meets Tasty Grooves. Dzięki niemu zespół zagrał na takich festiwalach, jak Madrid es Negro, Rototom Sunsplash czy Red Bull Tour Festival.

Kontynuuj czytanie ▾

Nagranie debiutanckiego albumu było tylko kwestią czasu. W końcu się doczekaliśmy. Dwa dni temu płyta „Soul Street” miała swoją premierę. Znajduje się na niej 11 utworów poruszających się między reggae, rocksteady i soulem. Nie zabrakło także gości – w „Drive My Car” zaśpiewała Astrid Jones, soulowa wokalistka śpiewająca na co dzień z The Blue Flaps oraz w Gospel Factory, natomiast w utworze „I’m A Believer”, udzielił się jamajski DJ Big Youth, znany głównie ze swojej twórczości z lat 70.

„Soul Street” dostępne jest na CD oraz na 12-calowym winylu. Do LP dołączona zostanie płyta CD, więc za jednym zamachem można mieć album na obu nośnikach. Wydawcą „Soul Street” jest Liquidator.

www.tastygrooves.net
www.facebook.com/pages/Tasty-Grooves/210861168944533

www.liquidatormusic.com

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *