Nagrania

The Lee Thompson Ska Orchestra – The Benevolence of Sister Mary Ignatius

Kim jest Lee Thompson, zapewne kojarzy wiele osób. Przede wszystkim z działalności w zespole Madness, którego - wraz z Michaelem Barsonem i Chrisem Foremanem - był współzałożycielem, kompozytorem i saksofonistą. Thompson, zwany także "Kix" i "El Thommo", udzielał się (albo był (współ)założycielem) w The Madness, The Nutty Boys (a.k.a. Crunch!) i The Dance Brigade. Jego ostatnim zespołem jest The Lee Thompson Ska Orchestra i właśnie o nim będzie mowa.

Kontynuuj czytanie ▾

3 czerwca wydawnictwo Axe Attack wyda debiutancki album Lee Thompsona i jego orkiestry – „The Benevolence of Sister Mary Ignatius”. Wcześniej, 27 maja, ukaże się pierwszy singiel zwiastujący album, „Fu Man Chu” z gościnnym udziałem Bitty’ego McLeana. Klip do tej piosenki możecie obejrzeć powyżej.

Płyta „The Benevolence of Sister Mary Ignatius” jest hołdem dla muzyki, która zainspirowała Thompsona w młodości. Dość wspomnieć takich artystów, jak Desmond Dekker, John Holt, Don Drummond czy Byron Lee. Wśród ska adaptacji mniej oczywistych utworów znajdziemy „Soul Serenade” King Curtisa (coverowane przez Byrona Lee), temat z „Mission Impossible” autorstwa Lalo Schifrina, „Midnight Rider” The Allman Brothers (swego czasu bardzo popularna w Wielkiej Brytanii była reggae adaptacja autorstwa Paula Davidsona) czy „Hello Josephine” Fats Domino.

Utwory:
1. Guns Fever
2. Bangarang
3. Midnight Rider
4. Fu Man Chu (feat. Bitty McLean)
5. Ali Baba
6. Mission Impossible
7. Eastern Standard Time
8. Hot Reggae
9. Hello Josephine
10. Napoleon Solo
11. Soon You’ll Be Gone
12. Soul Serenade

Materiał na płytę nagrano w The Ironworks Studio w Brighton pod czujnym okiem Mike’a Pelanconiego (znanego bardziej pod pseudonimem Prince Fatty), który był także współproducentem. Producentem wykonawczym był Dave Robinson, współzałożyciel Stiff Records, który w 1979 r. podpisał kontrakt z Madness (wytwórnia Stiff wydała 5 pierwszych albumów i kilkanaście singli Madness).

www.facebook.com/Leethompsonska

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *