Nagrania

The Oldians – Wandering Souls

The Oldians to barceloński zespół, w skład którego wchodzą członkowie takich zespołów, jak The Kinky Coo Coo's, Flight 404, Amusic Skazz Band czy The Cabrians. W swojej twórczości odwołują się do oryginalnego dźwięku sekcji rytmicznych złotej ery muzyki jamajskiej (lata 60. i 70.) oraz jazzu. Grają zarówno klasyków jazzu (John Coltrane, George Gershwin, Charlie Parker), muzykę popularną z połowy XX wieku (Edith Piaf, Burt Bacharach), jak i jamajskich autorów (Tommy McCook, Byron Lee). Wydali do tej pory 2 płyty: "Old Secrets" w 2008 r. i "Arts Of Seduction" w 2010 r. Ich kolejny album, "Wandering Souls", ukaże się 26 grudnia.

Kontynuuj czytanie ▾

Na płycie znajdzie się 11 utworów. W przeciwieństwie do poprzedniej płyty, na której znalazły się interpretacje utworów m.in. Johna Coltrane’a, Edith Piaf, Errolla Garnera i Kurta Weilla, na „Wandering Souls” znalazły się tylko autorskie kompozycje The Oldians. Zespół od czasów „Arts Of Seduction” poszerzył swój skład, z kwintetu stał się septetem.

Sekcja rytmiczna została nagrana na żywo w Kay Studios (Manresa), a dodatkowe ścieżki dogrywano w Kinkylab (Barcelona). Gościnnie na płycie zagrali Tommy Tornado (saksofon tenorowy), David Carrasco (saksofon tenorowy), Ramon Fossati (puzon), Álex Climent (fortepian) i Alejo Peloche (puzon).

Utwory:
1. Fire
2. Wandering Soul
3. Talking Alone
4. Failed Love Affaires
5. The Rich Life of a Poor Man
6. The Fighter
7. Etxarri’s Gift
8. Blue Marbles
9. Slowly
10. One Way Ticket
11. Song For Mr. Knibbs

Album zostanie wydany na LP przez Liquidator Music / RedStar 73.

www.myspace.com/theoldians
www.liquidatormusic.com
www.redstar73.com

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *