Nagrania

The Skatalites – nowy singiel, nowy album, nowa trasa

W tym roku The Skatalites, prekursorzy ska i bodaj najsłynniejszy zespół wykonujący tę muzykę, obchodzą 48 rocznicę działalności.

Z tej okazji ukaże się nowy album zatytułowany "All Roads". Poprzedzać go będzie wydanie 7-calowego singla, dostępnego tylko i wyłącznie na trasie koncertowej. Na szczęście dla osób nie mogących go zakupić w czasie koncertów, będzie także wersja cyfrowa.

Kontynuuj czytanie ▾

Album nagrywany był m.in. przez Lestera Sterlinga, Doreen Shaffer oraz perkusistę Lloyda Knibba, który niestety nie doczekał końca sesji nagraniowej. Na płycie usłyszymy także nowych członków zespołu.

Z pierwotnego składu żyją już tylko dwie osoby (a aż 7 nie żyje), tylko jedna – saksofonista Lester Sterling – wciąż jest członkiem The Skatalites. Mimo to zespół nie spoczywa na laurach, wciąz aktywnie koncertuje.

Potwierdzeniem tego jest zapowiedź ournée po Ameryce Północnej (w planach jest także odwiedzenie innych kontynentów). Pierwszy koncert już 15 lutego w Cambridge. Przed gwiazdą wieczoru wystąpią The Allstonians oraz Riki Rocksteady & The Arraignments.

All roads lead to The Skatalites!

www.skatalites.com
www.facebook.com/skatalites

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *