Nagrania

The Skints – Short Change EP

The Skints to 4-osobowy zespół założony w 2005 r. w Londynie. W jeo skład wchodzą Jon Doyle (bas), Jamie Kyriakides (perkusja, wokal), Josh Waters Rudge (gitara, wokal) oraz Marcia Richards (klawisze, saksofon, flet, melodica, wokal). Muzyka, którą grają niektórzy określają mianem "east London reggae" - eklektyczna fuzja jamajskich stylów muzycznych z popem, punk rockiem, hip hopem i steppersami.

Kontynuuj czytanie ▾

The Skints debiutancki album wydał w 2009 r., jednak dopiero za sprawą drugiego albumu, „Part & Parcel” z 2012 r., stał się jedną z najbardziej rozchwytywanych przez kluby i festiwale grup.

Jeszcze w tym miesiącu – dzięki Penny Drop Recordings, niezależnej wytwórni założonej przez zespół – najnowsza epka ukaże się na CD (w limitowanym ręcznie numerowanym nakładzie) – dostępne są już pre-ordery samych płyt oraz zestawów CD + t-shirt.

„Short Change EP” będzie także dostępne na winylu. SoulBeats Records z Francji wyda ją na 12-calowym krążku, wzbogaconym – na stronie B – o wersje wszystkich trzech piosenek.

Utwory:

CD
1. The Cost Of Living Is Killing Me
2. Break Me Down (feat. Jovel)
3. Broken Hearted

12″
A1. The Cost Of Living Is Killing Me
A2. Break Me Down (feat. Jovel)
A3. Broken Hearted
B1. The Cost Of Living Is Killing Me version
B2. Break Me Down version
B3. Broken Hearted version

wersja cyfrowa (iTunes)
1. The Cost of Living Is Killing Me
2. Break Me Down (feat. Jovel)
3. Broken Hearted
4. The Cost of Living Version

Od 20 lutego epkę promuje teledysk do „The Cost Of Living Is Killing Me”. Najnowszą piosenką, także pochodzącą z „Short Change EP”, jest „Break Me Down” (można jej posłuchać tutaj). Gościnnie wystąpił w niej Jovel Walker, frontman, raper i gitarzysta zespołu Random Impulse.

facebook.com/theskints
twitter.com/theskints
theskints.co.uk

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *