Nagrania

The Soulsteppers – The Return of…

The Soulsteppers to zespół założony w 1998 r. w kalifornijskim Bakersfield. Od początku koncentrował się na dźwiękach skinhead reggae i soulu, inspirując się chociażby Laurelem Aitkenem i Joe "The Boss" Mansano, jak i jamajskimi producentami, takimi jak Leslie Kong, Lee Perry i Clancy Eccles.

Kontynuuj czytanie ▾

Podczas, gdy w USA (w innych państwach także) panowała moda na trzecią falę ska, Mike i A.J. – założyciele The Soulsteppers, postanowili skupić się dźwiękach rodem z Jamajki i Wielkiej Brytanii lat 60. W 2001 r. niemiecka wytwórnia Spirit of 69 wydaje „One Last Time”, debiutancki album Amerykanów. Później ich muzykę wydają także inne wytwórnie: SpitShine Records (USA), LAVA Records (Francja), Conquering Ruler (Germany), Rudeness Records (Japonia) oraz Jump Up! Records (USA). Zatrzymajmy się na dłużej przy tej ostatniej wytwórni.

To właśnie chicagowska Jump Up! Records wydała, w 2008 r., drugi album The Soulsteppers. Teraz, po 4 latach, „The Return Of…” ukazała się wreszcie na winylu, 10-calowy LP wydany w limitowanej edycji – tylko 300 sztuk. 12 oryginalnych utworów, po prostu true modern skinhead reggae classic.

Utwory:
01. Warhead
02. Death Comes
03. Soul Step
04. The Feeling Is Real
05. Your Touch
06. On That Evening
07. Last Laugh
08. Mars Invasion
09. Basson
10. The Park
11. Do It Again
12. Death Valley

Na koniec kilka słów o tym, co obecnie porabiają założyciele zespołu. Mike dołączył do zespołu The Night Doctors, grającego klasyczne rocksteady z elementami soulu. Regularnie koncertują w rodzimym San Diego, w 2010 r. wydali epkę „1st Cut„. A.J. natomiast, nie planujący w najbliższym czasie żadnych koncertów, regularnie zaprasza do współpracy różnych muzyków koncentrując się na swoim największym hobby, czyli nagrywaniu i produkcji oldschoolowych dźwięków, które na pewno ucieszyłyby fanów skinhead reggae.

jumpuprecords.com
www.myspace.com/soulsteppers
www.facebook.com/soulsteppers/info

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *