Miejsca i organizacje

Tone2Tone – nowy gracz na polskim rynku!

Tone2Tone to nowy gracz na polskim rynku, niewielkim rynku organizatorów koncertów ska. Tone2Tone to grupa pasjonatów związanych ze ska nie od dziś, których nazwiska powinniście kojarzyć chociażby z tekstów publikowanych na RudeMaker.pl.

Kontynuuj czytanie ▾

W skład tej grupy wchodzą: Sebastian „Stecyk” Steć (fundament zagłębiowskiej sceny, aktualnie grający w Ziggie Piggie oraz w projekcie STC Tabako), Krzysztof Gajewski (producent i reżyser filmu dokumentalnego Ska Delight), Victor Quero (pochodzący z Wenezueli basista grający obecnie w Ziggie Piggie, obecnie współpracujący przy kręceniu Ska Delight), Jacek Staroń (wokalista Las Melinas), Irek Saktura (selektor Hot Shot Sound, właściciel firmy odzieżowej Hot Shot Wear) oraz Ania Skotarek, wspólnie z Irkiem organizująca w Łodzi koncerty i imprezy ska. Warto także wspomnieć o ich niemieckich przyjaciołach oraz wenezuelskich kontaktach Victora, a także znajomościom wyrobionych dzięki kręceniu Ska Delight.

Dla większości wymienionych osób organizacja koncertów to nie pierwszyzna, co jednak skłoniło ich do skrzyknięcia się i działania pod szyldem Tone2Tone? Na to pytanie odpowiedział Krzysztof Gajewski:

(…)do organizacji skłoniły nas chyba podróże i wrażenia z zagranicy. Patrząc na to, co dzieje się u sąsiadów i na świecie, aż żal było wracać do Polski ze świadomością tej biedy. Nabraliśmy też wielu kontaktów, słabo by było tego nie wykorzystać, nawet bez żadnego zarobku, po prostu przez chęć podzielenia się z ludźmi fajnymi wrażeniami. Faktem jest też to – dodaje twórca Ska Delight – że bardzo wiele zespołów pytało przy okazji kręcenia filmu o Polskę i często mówili, że bardzo by chcieli tu zagrać, więc łącząc siły uznaliśmy, że przecież to nie może być takie trudne zrobić koncerty, zwłaszcza gdy zespoły są na trasach gdzieś blisko Polski.

Tone2Tone przyświeca też pewna misja (oprócz upowszechnienia muzyki karaibskiej, rzecz jasna): myślę też, że jest teraz dobry czas, żeby budować nową ska publikę. Jak patrzę na Niemcy czy Wenezuelę to widzę brak wyrobionej publiczności w Polsce, tam każdy wie, co to jest ska – kończy Krzysztof.

Pierwszym koncertem organizowanym przez Tone2Tone jest sosnowiecki Open Ska Festival, na którym zagra Big Mandrake z Wenezueli oraz Ziggie Piggie. W planach są już kolejne, m.in. australijskiego The Resignators. Dlaczego Sosnowiec? Odpowiedź jest bardzo prosta, wszak to miasto nie bez przyczyny nazywane było/jest polską stolicą ska czy też polskim Kingston. To własnie stąd wyszła polska pierwsza fala! Po Sosnowcu przyjdzie pora na inne miasta – Warszawę, Łódź, Zieloną Górę, a potem… Potem to już cały kraj, czego im (sobie, jako fanom ska, zresztą też) szczerze życzymy.

Warto także wspomnieć, że Tone2Tone w swoim kręgu zainteresowań, oprócz tradycyjnego ska, ma również ska-jazz, ska-punk, rocksteady oraz skinhead reggae.

Miło nam także donieść, że nasz serwis jest partnerem Tone2Tone!

www.facebook.com/Tone2Tone.booking

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *