Nagrania

Zapowiedź nowego albumu UB40

Mimo iż UB40 lata świetności już dawno ma za sobą, to wciąż działa, koncertuje i nagrywa płyty. Ich ostatnim albumem był wydany w 2010 r. "Labour of Love IV", był to zarazem pierwszy album nagrany po odejściu dwóch członków pierwszego składu - lidera grupy Alistaira Campbella oraz klawiszowca Mickeya Virtue.

Kontynuuj czytanie ▾

Co prawda odszedł Ali Campbell, ale głównym wokalistą UB40 został jego starszy brat, Duncan Campbell, tak więc braci Campbellów w zespole było i jest dwóch (ten drugi to oczywiście Robin, grający na gitarze oraz śpiewający).

Tydzień temu UB40 udostępnił na swoim soundcloud 30-sekundowy teaser jednej z piosenek, która znajdzie się na nowym albumie zatytułowanym „Getting Over The Storm”. Co ciekawe, na płycie usłyszymy reggae z wpływami… country. Aby zakończyć pracę nad albumem bracia Campbell i spółka przełożyli trasę po Wielkiej Brytanii z połowy czerwca na wrzesień.

Na początek zespół zaprezentował fragment „Midnight River”, piosenki z repertuaru The Allman Brothers Band. Przed dwoma dniami zademonstrował kolejny, tym razem tytułowy utwór, pierwotnie nagrany przez George’a Jonesa.

Połączenie reggae i country może wydawać się nieco egzotyczne, jednak UB40 nie są pionierami w tej dziedzinie, dość wspomnieć chociażby o „Trojan Country Reggae Box Set” czy „Reggae’s Gone Country” wydanym przez VP Records wespół z Warner Music Nashville.

Premiera „Getting Over The Storm” 5 sierpnia.

www.facebook.com/ub40official
www.ub40.co.uk

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *