Artyści

Zespół Banda de Chicas oficjalnie zakończył działalność

Informacja, niestety niewesoła, za facebookowym profilem Banda de Chicas (pisownia oryginalna)...

Kontynuuj czytanie ▾

Minęły dwa lata, odkąd zespół Banda de Chicas zagrał ostatni koncert. Przyszedł czas, na oficjalną informację, że wraz z odejściem ze składu Karoliny zespół przestał istnieć .N a reaktywacje niestety nie ma co czekać Dziękujemy wszystkim, którzy z nami byli i czekali na reaktywację. Pozdrawiamy

Smutna to wiadomość, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że Banda de Chicas było całkowitym novum na polskiej scenie, do tej pory nie było u nas żadnego ska girls-bandu. Był to zespół czerpiący inspiracje z jamajskich brzmień w rozmaitych aranżacjach, łączących ska, reggae, jazz, soul. W czasie swojego dość krótkiego istnienia dziewczyny zdążyły nagrać tylko jedną legalną płytę – „Misiowe piosenki”, dołączoną do miesięcznika dla dzieci „MIŚ„. Oprócz tego, jak wiadomo z dobrze poinformowanych źródeł, nagrały trochę materiału w studio, tak więc może doczekamy się jego udostępnienia.

Jednym z bodaj ostatnich przejawów działalności zespołu był udział w nagraniu płyty „Jedność” hip-hopowego Hemp Gru. Róża Dudziewicz, Marta Zalewska i Bogumiła Ludwińska wystąpiły gościnnie m.in. w utworze „Jedność„.

www.myspace.com/bandadechicas

KategorieArtyści Muzyka

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *