Artyści

Zmarł Lloyd Brevett

3 maja wczesnym rankiem w szpitalu Andrews Memorial Hospital w St. Andrew zmarł 80-letni Lloyd Brevett, współzałożyciel The Skatalites (i jedna z dwóch żyjących osób z oryginalnego składu). Z zespołem był związany przez niemal całe swoje życie, odszedł z niego w 2005 r. W październiku 2001 r. Lloyd Brevett został odznaczony wysokim jamajskim odznaczeniem Order of Distinction, w październiku 2010 r. dostał Silver Musgrave Medal za swój wkład w muzykę, a w lutym tego roku stowarzyszenie Jamaica Reggae Industry Association przyznało mu nagrodę za zasługi dla rozwoju muzyki jamajskiej (statuetkę w imieniu chorego ojca odebrał syn Okeene).

Kontynuuj czytanie ▾

Wczoraj, powołując się na środowe wydanie „Jamaica Observer”, pisaliśmy że Brevett przebywa w krytycznym stanie w szpitalu. Krytycznym, ale stabilnym, jak powiedziała gazecie przyjaciółka rodziny Maxine Stowe.

Stan Lloyda Brevetta pogorszył się gwałtownie po brutalnym morderstwie jego 32-letinego syna Okeene. Muzyk doznał wówczas serii zapaści i udaru mózgu.

Lloyd Brevett 1 sierpnia skończyłby 81 lat. Pozostawił w żałobie żonę Ruth oraz syna Eastona. Były premier Jamajki PJ Patterson, będący kiedyś menadżerem koncertowym The Skatalites, powiedział że śmierć Brevetta to strata nie tylko dla jego rodziny i przyjaciół lub przemysłu muzycznego, ale także dla wszystkich Jamajczyków i tych w innych częściach świata, którzy podziwiali jego umiejętności.

Family distraught over Lloyd Brevett’s death
Former Skatalite Lloyd Brevett dies

KategorieArtyści Muzyka

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *