Miejsca i organizacjeNagrania

10-lecie Record Kicks i nowy singiel Susan Cadogan

W tym roku swoje 10-lecie obchodzi niezależna wytwórnia Record Kicks. Założył ją w 2003 r. w Mediolanie Nicolò Pozzoli (aka "Nick Recordkicks"). Wytwórnia ta specjalizuje się m.in. się w wydawaniu soulu.

Kontynuuj czytanie ▾

Z okazji obchodów okrągłej rocznicy, Record Kicks ma kilka niespodzianek dla słuchaczy. Jedną z nich są single, które za darmo będzie można pobierać ze strony wytwórni. Co miesiąc inny utwór. Teraz jest to „Time wasting” Baby Charles.

Przejdźmy jednak do ciekawszych niespodzianek. Są nimi winyle w limitowanych edycjach. Na początek kompilacja „Record Kicks 10th” oraz 7-calowy split. Na stronie A znajdzie się „I’m A Good Woman” z repertuaru Barbary Lynn w wykonaniu Hannah Williams & the Tastemakers. Ciekawsza jest jednak strona B, czyli „Day after day” Susan Cadogan i The Crabs Corportion.

The Crabs Corporation to zespół pochodzący z Buenos Aires który gra, jak sam pisze, early reggae/acid jazz. W jego składzie jest m.in. Daniel Flores, który w zeszłym roku wydał, dzięki Liquidator Music, swój pierwszy solowy album „Todo Hombre Es Una Isla„. Susan Cadogan natomiast to urodzona w Kingston wokalistka, znana przede wszystkim ze współpracy z Lee „Scratchem” Perrym, a szczególnie z utworu „Hurts So Good” (w oryginale śpiewanego przez Millie Jackson).

Piosenka „Day After Day”, która ukaże się także na osobnym singlu, została nagrana w stolicy Jamajki, a zmiksowana przez Mario Spidermana (z Los Fabulosos Cadillacs) w Buenos Aires. Mario jest także autorem dubowej wersji „Day After Day”.

Premiera zarówno splitu, jak i singla „Day After Day”, odbędzie się 4 lutego. oba wydane zostaną w nakładzie limitowanym do 500 kopii.

www.recordkicks.com
www.facebook.com/record.kicks.label

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *