Nagrania

30-lecie Izraela

Dzisiaj obchodzimy 30-lecie zespołu Izrael, jednego z pionierów reggae w naszym kraju. 27 lutego 1983 r. miał miejsce pierwszy publiczny występ grupy w warszawskim klubie Ubab. Kilka lat temu okazało się, że istnieje zapis tego koncertu, zawierający - co ciekawe - kilkanaście zupełnie nieznanych utworów.

Kontynuuj czytanie ▾

Na prośbę fanów zespół zgodził się na wydanie, nakładem Manufaktura Legenda, limitowanej edycji z tym występem, mimo nie najlepszej jakości technicznej tego materiału. Składa się on z trzech części. Każda z nich zawiera piosenki napisane i śpiewane odpowiednio przez Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego, Roberta Brylewskiego i Tomasza Lipińskiego (występującego pod nazwą Goście w Podróży). Wśród nich znajduje się także wiele muzycznych rarytasów, w tym 11 nigdy nie publikowanych utworów Izraela oraz kilka nieznanych utworów autorstwa Tomasza Lipińskiego, które później weszły do repertuaru zespołu Tilt. Wydawnictwo zawiera dwie płyty CD i wydane jest w limitowanym nakładzie 2000 sztuk.

Utwory:
1. Babilon
2. Czy pamiętasz ten czas?
3. Sprzedałeś siebie
4. Żyj, jeśli chcesz
5. Nowe Jeruzalem
6. Boży lud
7. Izrael
8. Rastaman
9. Wojna w Babilonie
10. Jak długo
11. Jest teraz
12. Szema Israel
13. Góra Syjon
14. Po trzykroć Biada!
15. Armageddon
16. Jeśli tylko bardzo chcesz
17. Sto czterdzieści cztery tysiące
18. Miałem sen
19. Runął już ostatni mur
20. A ja chodzę ulicami miasta
21. Nie wierzę politykom
22. Szukajcie, a znajdziecie

Przedsprzedaż płyty na stronie wydawcy ruszyła dzisiaj, wysyłka od 15 marca. Premiera sklepowa płyty: 8 kwietnia 2013 r.

Polecamy artykuł pt. „Izrael: na szczęście dla nas pozostał zapis dźwiękowy” na onet.pl.

I Could Live in Africa” – archiwalny dokument o Izraelu, stworzony przez zabłąkanego w Polsce stanu wojennego holenderskiego reżysera i scenarzystę zafascynowanego polskim undergroundem punkowy.

www.izrael.art.pl
www.facebook.com/12RA3L

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *