Nagrania

Andy Mittoo & The Groove Makers – On My Way

Andy Mittoo (a właściwie Andrea Ferraro) to urodzony w 1983 r. w Genui wokalista i klawiszowiec, autor tekstów, kompozytor, aranżer i producent. Założyciel zespołu Andy Mittoo & The Groove Makers oraz członek Mr.T-Bone & The Young Lions (wcześniej także Skankin’ Time).

Kontynuuj czytanie ▾

W skład jego, powstałego w 2009 r., zespołu wchodzą – oprócz grającego na klawiszach i śpiewającego Andy’ego – Marcello „Sindaco” Sansalone (perkusja, chórki), Massimo „Steady” Valisena (bas), Fabrizio „Faber” Furfaro (gitara, chórki) oraz Francesco „Cecco” Michelazzi (saksofon tenorowy).

Do tej pory zespół grał jako backing band Kena Boothe’a, Dave’a Barkera czy Winstona Reedy’ego, dzielił także scenę m.in. z takimi artystami, jak John Holt, Freddie McGregor i Jimmy Riley

10 października nakładem Roots Rockers Promotions ukazał się pierwszy pełnometrażowy krążek grupy (w 2012 r. wydali epkę pt. „Fire Inside„). Znalazło się na nim 13 utworów utrzymanych w klimacie soulującego roots reggae z elementami ska i rocksteady.

Na „On My Way” pojawili się także goście, i to nie byle jacy. W utworze „La La La” można usłyszeć Luigi De Gaspariego (lepiej znanego jako Mr. T-Bone), w „Love Is All We Need” – Alberto Tarina, a w „Falling In Love Again” Chrisa Ellisa (syn Altona Ellisa).

Album w całości można odsłuchać na soundcloud.

„Artibella” w wykonaniu Kena Boothe’a wraz z A. Mittoo i The Groove Makers.

Latem 2013 r. Andrea Ferraro, wraz z producentem o pseudonimie Prinzy, powołał do życia reggae-dubowy projekt Industrial Dub Side.

andymittoo.wix.com/andymittoo

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *