Nagrania

Bakshish wydaje nowy singiel i album

Jakiś czas temu zapowiadano, że 11 sierpnia ukaże się nowy album zespołu Bakshish. Niestety, jak to czasem bywa, data została przesunięta - na wrzesień. Jednak zespół, wraz z wydawnictwem Zima Records oraz Festiwalem Ostróda, przygotował dla swoich fanów niespodziankę.

Kontynuuj czytanie ▾

Jest nim singiel, na którym znajdą się 3 utwory.

1. Bezpiecznie
2. Sefety place
3. Ostatnia szansa (aqustic)

Szczęśliwcy, którzy 11 sierpnia będą na koncercie Bakshishu w czasie Ostróda Reggae Festival (Red Stage od 19:30 do 21:00), dostanę ten singiel za darmo. Ale bądźcie czujni! Płyt nie starczy dla wszystkich.

Wróćmy jednak do albumu „4-I-ver”. Będzie to czwarte wydawnictwo zespołu. Od wydania ostatniej płyty, zatytułowanej „B-3”, minęło już 12 lat. Oddajmy teraz głos zespołowi:

Przez te 12 lat byliśmy świadkami wielu zdarzeń, przemian na świecie, co również miało odzwierciedlenie, przełożenie na zespół.

Trzon zespołu stanowi Jarek „Jarex” Kowalczyk , Mariusz „Mario Tolo” Litner i Monika Biczysko.

Bakshish ponownie stał się zespołem z Opolszczyzny i zaprosił do współpracy muzyków z tego regionu: Damiana Poprawę, Grzegorza Sulikowskiego, Radosława Wociala i Krzysztofa Niedźwieckiego (mały wyjątek Częstochowa). Rozpoczęły się regularne próby, koncerty, a co najważniejsze w działalności zespołu praca nad nowymi utworami i nową płytą.

„4-I-ver” to czwarty oficjalny i autorski album zespołu, tak bardzo wyczekiwany przez fanów i środowisko muzyczne, będzie miał ogólnopolską premierę podczas koncertu na Ostróda Reggae Festiwal 2012 r. w 30 rocznicę działalności zespołu!

„4-I-ver”. Nowa płyta na nowe czasy.

Na płycie znajdują się kompozycje utrzymane w klimacie dub-reggae-soul-jazz. Zespół słynie z odważnych eksperymentów muzycznych, połączeń i pozornie odległych podróży stylistycznych.

Album został nagrany w studio „M”PR Radia Opole i dokończony w domowym studio Radka Wociala, którego obok Krzysztofa Niedźwieckiego zaprosił JareX do współprodukcji. Jak można się było spodziewać to trio poddało się materiałowi muzycznemu ze wzajemnością. Do finalnego mixu i zakończenia produkcji materiału zaangażowano ekipę częstochowskiego studia Radioaktywni. Efekt?Będziecie mogli przekonać się we wrześniu 2012 r.!.

www.bakshish.pl
Bakshish – facebook
www.zima.slask.pl
Zima Records – facebook

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *