Miejsca i organizacje

Bankructwo Makasound

Plotki o bankructwie Makasound, niezależnej francuskiej wytwórni wydającej reedycje, okazały się prawdą. Informacje te potwierdził Nicolas Maslowski, współzałożyciel i właściciel Makasound, w wywiadzie udzielonym gazecie "Jamaica Observer". Odpowiedni komunikat pojawił się także na stronie internetowej wytwórni. Sąd wyznaczył syndyka do sprzedaży firmy.

Kontynuuj czytanie ▾


Za jedną z głównych przyczyn upadku Makasound Maslowski uważa nielegalne ściąganie muzyki przez Internet, w czym według niego przodują Francuzi. Krytykuje także współczesne reggae i jamajski przemysł muzyczny, a także jamajski rząd, który nie podejmuje wystarczających działań, by utrzymać przy życiu roots reggae.

Makasound założyli w 2002 r. Romain Germ i Nicolas Maslowski. W ciągu 8 lat wydali 28 reedycji płyt takich artystów jak Delroy Williams, Winston McAnuff czy Alton Ellis. Jednakże nie zajmowali się tylko reedycjami. Wydawaniem nowych płyt zajmował się odpowiedni „oddział” firmy – Makafresh. W katalogu mieli płyty Linvala Thompsona, Omara Perry’ego, Natasji i innych mniej i bardziej znanych artystów.

www.makasound.com/
www.jamaicaobserver.com/

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *