Nagrania

Barefoot Basement – Storyteller

7 lutego Jamaican Jazz Records - sublabel Rocking Records skoncentrowany na jamajskim jazzie, ska-jazzie oraz jazzującym reggae - wydał drugi album Barefoot Basement, instrumentalnej grupy grającej reggae z wpływami jazzu, ska, muzyki bałkańskiej, hip hopu, electro, austriackiego folku i kilku innych gatunków.

Kontynuuj czytanie ▾

Zespół został założony w Wiedniu w 2002 r., jednak skład ustabilizował się dopiero w 2006 r. (obecnie w zespole gra 10 osób). W 2010 r. ukazał się ich debiutancki album, zatytułowany po prostu „Barefoot Basement”, natomiast w zeszłym roku premierę miała epka „Greetings From Afah” (wydana na winylu i w formacie cyfrowym).

„Storyteller”, nowy album Barefoot Basement to – jak zapowiada wydawca – 13 utworów będących wyjątkową i udaną interpretacją współczesnej muzyki reggae (stanowiącej muzyczny fundament twórczości zespołu) na wysokim poziomie muzycznym. Wszystko to zagrane z humorem i entuzjazmem. Album ten przypomina instrumentalne płyty takich artystów, jak Ernest Ranglin czy Rico Rodriguez.

Utwory:
1. Lawrifari
2. Storyteller
3. Nora by Night
4. Stop and Smell the Roses
5. Ska Zirkus
6. Ancient Cereals
7. The Good, the Bad and the Barefoot
8. Greetings from Afah
9. El Hombre Latino
10. Skatasè
11. Leipzsch
12. Searching for Dreadlex
13. Hidden Track

www.facebook.com/BarefootBasement
www.barefootbasement.at

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *