Nagrania

Begoña Bang-Matu & The Shake It Up’s – Have Fun

W najbliższą sobotę w baskijskiej Hondarribii królowa hiszpańskiego ska zaprezentuje swoją nową płytę pt. "Have Fun". Begoña Bang-Matu, bo właśnie o niej mowa, nagrała ją z zespołem The Shake It Up's. Na nowym albumie usłyszymy muzykę oscylującą wokół reggae, early reggae i ska-jazzu. Producentem jest Roberto "Lone Ark" Sánchez. Wydawcą płyty jest wytwórnia Brixton Records.

Kontynuuj czytanie ▾

Utwory:
1. You Cry
2. Have Fun
3. You Need A Song
4. Nasty Boy
5. Dulce Despertar
6. A Cau d’Orella (instrumental)
7. Mama
8. Shinning Of Your Eyes
9. I’ve Got You
10. Are You Ready
11. Octopusy
12. Shine Of Your Dub
13. Despertar Dub
14. Crying Version

The Shake It Up’s to istrumentalne alter-ego – pochodzącego z Walencji – zespołu Ki Sap. Wokalistka współpracuje z nimi, do tej pory tylko koncertowo, od 2010 r. Zagrali wtedy m.in. na festiwalu Rototom Sunsplash.

Begoña Bang-Matu urodziła się w Madrycie w rodzinie o korzeniach w Gwinei Równikowej. Z muzyką jest związana od dziecka. Oficjalnie swoją przygodę z nią zaczynała w grającym r&b La Noche De La Iguana. We wrześniu 1993 r. dołączyła do zespołu Malarians. Zanim, we wrześniu 2000 r., zespół się rozpadł, zdążyła z nim nagrać 2 albumy: „Mind the Step” (1996 r.) i „Hotel Caribe” (1998 r.). Od czasu zostania wokalistką Malarians, Bang-Matu uważana jest za pierwszą hiszpańską kobietą śpiewającą klasyczne ska.

W czasie jednej z wizyt z Malarians we Włoszech, Begoña spotyka zespół Ramiccia, który w 1999 r. zaprasza ją do nagrania płyty. Efektem współpracy jest, wydana 2 lata póżniej, płyta „Ramiccia meets Begoña”.

W tym samym roku, nakładem Liquidator Music, ukazuje sie także jej pierwsza solowa płyta zatytułowana „Magia Negra”. Towarzyszyli jej wówczas muzycy z Orquesta Kingston.

Jeszcze w czasie śpiewania z Malarians, Bang-Matu staje się członkiem zespołu Potato, z którym nagrywa 3 płyty: „PKO Original” (1997 r.), „Directo, directo” (1999 r.) i „Como en sueños” (2003 r.).

Wokalistka koncertuje także z Laurelem Aitkenem w czasie jego wizyty w Hiszpanii. Bierze też udział w nagraniu płyty „Laurel en Español”.

W 2002 r. nagrywa z Ferminem Muguruzą (wokalistą Negu Gorriak i Kortatu) „In-komunikazioa”, a rok później rusza w trasę z jego zespołem Kontrabanda.

To oczywiście jeszcze nie wszystkie projekty, w które (jako wokalistka, chórzystka czy kompozytorka i autorka tekstów) angażowała się Begoña. Nagrywała także z Jazz Entre Divas, Amparanoïa, Arpioni, Skalariak, Skaparapid, a także występowała z belgijsko-chilijskim Proyecto Secreto.

W 2006 r. nakładem Brixton Records ukazuje się „I’m Thinking About You” – drugi solowy album Begoñii, nagrany z muzykami jazzowymi oraz byłymi członkami Malarians.

brixtonrecords.blogspot.com
The Shake It Up’s – myspace
Begoña Bang-Matu – myspace
Begoña Bang-Matu – facebook

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *