Winyl

Bujaj się na winylu

Świetna wiadomość dla winylomaniaków! 27 października 2018 r., 15 lat po premierze na CD, po raz pierwszy zostanie wydany na winylu "Bujaj się", drugi studyjny album Vespy.

Kontynuuj czytanie ▾

Płyta wydana została w 2003 r. przez Jimmy Jazz Records. Jest doskonałym łącznikiem stylistycznym pomiędzy pierwszymi dokonaniami Vespy, a późniejszą fascynacją zespołu swingiem. Pośród zarejestrowanych na płycie kompozycji znalazły się pierwsze nagrania z wokalnym udziałem Alicji, a także pierwsze swingowe smaczki, które na następnych płytach Vespy nabrały znamion trwałej tendencji. Album „Bujaj się” zawiera wiele utworów, które stały się zespołową klasyką i stałym elementem występów na żywo jak choćby „To miasto”, „TT56” czy „Agnieszka”. Dodatkiem na CD (płyta wydana została jeszcze w czasach popularności kaset magnetofonowych) są trzy nagrania, w tym utwór „Tadzio” opublikowany wcześniej na składance „Pol-Ska Norma”. Dla potrzeb wydawnictwa winylowego zespół zrezygnował z kilku barwnych przerywników kosztem zachowanie praktycznie całości materiału z pierwotnego wydania płyty.

Winyle będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej (wersja regularna) i żółtej (wersja limitowana – nakład 100 sztuk, z czego tylko około 80 egzemplarzy trafi do oficvhalnej sprzedaż). Odświeżona wersja okładki płyty to dzieło Malwiny z OLD SCHOOL DESIGN.

Pre-order w Jimmy Jazz Records:
czarny winyl, wersja regularna
żółty winyl, edycja limitowana
czarny winyl, test-pressing

KategorieMuzyka Nagrania
Twórcy

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *