Festiwale

Christopher Martin gwiazdą Festiwalu Reggaeland

Christopher Martin to jedno z największych światowych objawień muzyki reggae ostatniej dekady. Już w lipcu po raz pierwszy wystąpi na solowym koncercie w Polsce podczas płockiego Festiwalu Reggaeland. Znamy też kolejnych polskich wykonawców Reggaelandu.

Kontynuuj czytanie ▾

Christopher Martin zaczynał karierę muzyka reggae nietypowo, bo od zwycięstwa w popularnym programie Digicel Rising Stars, jamajskiej wersji Idola w 2005 roku. Miał wtedy zaledwie osiemnaście lat. Od tamtego czasu wylansował wiele przebojów, m.in. „Take My Wings”, „Giving It” i „I’ll Be Your Driver”. Jako pierwszy zwycięzca Digicel Rising Stars dostał się na listy przebojów z pierwszym nagranym przez siebie singlem „Love is All We Need”.

Jego talent zauważyli uznani muzycy z całego świata. Do współpracy zaprosili go Jamajczycy Shaggy i Busy Signal, ale też niemiecka gwiazda reggae Gentleman. Chętnie grają z nim także artyści z zupełnie innego muzycznego świata, np. amerykański wokalista Michael Bolton, który zaprosił go do udziału w swojej trasie koncertowej. Ostatnio został dostrzeżony przez japońską wytwórnię Rockers Island Imprint, która postanowiła promować Martina także na odległym azjatyckim rynku muzycznym.

Wśród ogłoszonych niedawno gwiazd Festiwalu Reggaeland w Płocku (6, 7 lipca) pojawiła się też czołówka gatunku reggae z Polski. Na Festiwalu zagra Paprika Korps, kultowy zespół założony w 1995 roku. Na scenie pojawi się także grupa Fundamenty. To nowy skład popularnego warszawskiego wokalisty znanego jako KaCeZet. Jego znakiem rozpoznawczym jest mieszanie reggae z liryką i akustycznymi brzmieniami. Wśród ogłoszonych ostatnio artystów znalazł sie także Pablopavo i Praczas, wspólny projekt znanego z Vavamuffin Pablopavo oraz Praczasa, lidera Masali, Village Kollectiv i Sulphur Phuture.

Do tej pory potwierdzono udział kilku światowych gwiazd: dancehallowego mistrza z Jamajki Elephant Mana, należącego do czołówki europejskich wykonawców reggae Gentlemana, muzyka z Hawajów – J. Booga, rosyjskiego zespołu ska Saint Petersburg Ska-Jazz Review, kolejnego Jamajczyka Skarra Mucci, niemieckiego składu Kingstone Sound oraz polskiej grupy Vavamuffin.

facebook Festiwalu Muzyki Korzennej REGGAELAND
www.reggaeland.eu

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *