Nagrania

Count Kutu & The Balmers – mento/calypso rodem z Filipin

Count Kutu & The Balmers to zespół grający mento i calypso, pochodzący z Manili, stolicy Filipin. Został założony w 2002 r. Pierwszy skład tworzyli Count Kutu (Ryan), Senyor Lucca (Greg), Don Ustollano (Joy), Lord Santadio Corlasito) i Doctor Turbo (Ompong). W 2010 r. wydali debiutancki album, "Carabao Gal", ale - delikatnie mówiąc - nie osiągnął sukcesu.

Kontynuuj czytanie ▾

Po przejściowych problemach personalnych (odejście z zespołu po wzięciu ślubu) Count Kutu & The Balmers zawiesili na krótki czas działalność. Jednak szybko, latem 2010 r., grupa w odświeżonym składzie wróciła do gry. Oprócz Count Kutu i Senyor Lucca, z oryginalnego składu, do zespołu dołączyło kilka innych osób: Cardinal Jones (Jong), Lord Francis (Francis), Bob Marlou (Marlou) i Atty Justin. Obecnie grają z nimi także Don Flat Top i Papo Domingo (którzy to, wraz z dwoma oryginalnymi członkami, tworzą ścisły trzon Count Kutu & The Balmers).

Wróćmy jednak do rzeczy, wszak z jakiegoś powodu postanowiłem napisać tego newsa. Count Kutu & The Balmers. Na początku tego roku zespół został odkryty przez chicagowską wytwórnię Jump Up Records, która z miejsca zaoferowała im wydanie płyty (w ramach serii Calypso 10″, wcześniej wydano płyty Lord Mike’s Dirty Calypsonians i Lord Mouse & the Kalypso Katz).

Wytwórnia, nie chcąc by na była to kolejna płyta ze standardami śpiewanymi po angielsku, poprosiła o zaśpiewanie oryginalnych utworów w ojczystym języku tagalog. Ostatecznie na – wydanej w limitowanej edycji (400 szt.) – „dziesiątce” znalazło się 9 piosenek.

Utwory:
1. Baog
2. Utot
3. Maniniyot
4. Soriso
5. Tuba Cha Cha
6. Take Me
7. Ako Ug Ang Akong Uyab
8. Kulot Nga Buhok
9. Tanduay Rum

Płyta, wydana wspólnymi siłami przez 2 wytwórnie – japońską Ska In The World i amerykańską Jump Up Records, do sprzedaży trafi 20 czerwca.

Przy okazji, warto wspomnieć, że dzisiaj w Filipinach obchodzony jest Dzień Niepodległości. W 1898 r. kraj ten uwolnił się spod panowania Hiszpanii.

facebook Count Kutu & The Balmers

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *