Konkursy i nagrody

Czwórka Reggae Contest

Co roku Ostróda Reggae Festival organizuje konkurs dla młodych zespołów, w którym główną nagrodą jest występ na festiwalowej Red Stage. Nie inaczej jest w tym roku. 1 czerwca minął termin wysyłania zgłoszeń do Czwórka Reggae Contest (współorganizatorem jest Polskie Radio Czwórka).

Kontynuuj czytanie ▾

Zgłosiło się 35 zespołów reprezentujących różne odmiany reggae, natomiast zakwalifikowały się 33 grupy: Ayarise, Baraka, Big Up!, Bongostan, CT-Tones, Dobry Wieczór Acoustic Dub, Ferendżi, Gradu Minimo, Heaven, Jahbestin & Dziki Band, Jahvigation, Jemiayka, Los Grandes Rudeboys, Mafi Furach, Mate, Naaman, No Logo, November Project, Raggabarabanda, Regulacja, Roch, Root Wise, Roots Rockets, SielSKA, Sierżant Baker, The Order of Dub, The Riffers, The Stylacja, TransPlantacja, Ubitki, Ukryta Strona Miasta, Vshood, Yelram. Wymogów regulaminu nie spełniły Kwas & Dj Zel oraz Kompanija Reggae Sound, dlatego ich zgłoszenia zostały odrzucone.

Poniżej można odsłuchać utworów wszystkich kapel. Ja polecam oddać głos na CT-Tones lub The Stylację.

Głosować można od dzisiaj do 15 czerwca! Zwycięzca pierwszego etapu, czyli głosowania internautów zostanie ogłoszony 17 czerwca na oficjalnych stronach i facebookowych profilach Czwórka Polskie Radio oraz Ostróda Reggae Festival.

Drugi etap konkursu, cytując za regulaminem, polega na wyborze 4 zespołów z pozostałej puli zgłoszeń przez komisję kwalifikacyjną Positive Music Promotion w składzie. Zwycięzcy drugiego etapu zostaną podani do publicznej wiadomości w dniu 24 czerwca 2013 na oficjalnych stronach i profilach Facebook Czwórka Polskie Radio oraz Ostróda Reggae Festival. Zwycięzcę Konkursu wybiera jury złożone z ekspertów (artystów, dziennikarzy, promotorów, wydawców muzyki reggae, przedstawiciela redakcji muzycznej Czwórki) oraz publiczność w trakcie koncertu konkursowego 10 sierpnia 2013 na Red Stage poprzez głosowanie na kartach dołączonych do zakupionego karnetu festiwalowego. Punkty przyznane przez publiczność i punkty przyznane przez jury stanowią po 50% końcowej punktacji. W przypadku kiedy 2 zespoły zdobędą równą ilość punktów wygrywa zespół, który otrzymał więcej punktów od jury.

Na koniec nagrody, oprócz występu na tegorocznym Ostróda Reggae Festivalu i nagrody pieniężnej, zwycięzca ma zagwarantowany występ na 4 festiwalach w przyszłym roku: Ostróda Reggae Festiwal, toruńskim Afryka Reggae Festiwal, gliwickim Winter Reggae Festiwal 2014 w Gliwicach oraz Najcieplejsze Miejsce na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim.

www.ostrodareggae.com/
www.facebook.com/Ostrodareggaefestival

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *