Steady Social Club

Pierwszy polski zespół rocksteady wydaje płytę!

Doczekaliśmy się! W końcu w pięknym  kraju nad Wisłą ktoś zmontował grupę skupioną na graniu rocksteady. Na RudeMakerze przeczytacie, kim są członkowie Steady Social Club i kiedy wychodzi ich debiutancka płyta, a przede wszystkim usłyszycie, o co tyle szumu.

Kontynuuj czytanie ▾
Steady Social Club "Take One" - okładka winyla

To nie tak, że do tej pory nikt w Polsce nie grał rocksteady.

Dotąd zdarzały się tylko pojedyncze strzały w repertuarze różnych zespołów. Strzały nieraz bardzo dobre, ale jednak zawsze będące na marginesie brzmienia charakterystycznego dla odpowiedzialnych za nie kapel. Tym razem mamy do czynienia z projektem od początku do końca nastawionym na tego typu granie. Tu rocksteady będzie daniem głównym i nikt nie powinien mieć najmniejszych wątpliwości, co grało w serduszkach muzyków gdy wchodzili do studia nagraniowego. Do dziś chyba pobrzmiewa w nich również pewna sympatia do nas, gdyś dzięki ich uprzejmości to właśnie my mamy zaszczyt zapoznać Was z ich pierworodnym dzieckiem. Niniejszym RudeMaker z wielką przyjemnością i nieskrywaną dumą prezentuje

Steady Social Club

Steady Social Club band
Fot.: archiwum zespołu

Steady Social Club to szczeciński zespół założony w 2019 roku. Niech was jednak nie zmyli krótki staż grupy – jej członkowie od lat działają na polskiej (i nie tylko) scenie ska. Maciek Januchowski (gitara) i Bartek Kościański (bas) na co dzień współtworzą Vespę, a Artur Grochowski (perkusja) to były członek tej kapeli. Także zaproszeni do projektu wokaliści i wokalistki pierwsze działania muzyczne mają już za sobą. Anię Teliczan możecie pamiętać nie tylko z solowego wydawnictwa z 2012 roku, ale też z wcześniejszej współpracy z Real Cool Sound czy późniejszej z The Bartenders. Boris Borowski to reprezentant sceny berlińskiej, związany między innymi ze Spartan Allstars. Wioletta Baran śpiewała w funkowym zespole ze Szczecina, Big Fat Mama.

Steady Social Club – Take One

Płyta muzycznie osadzona w latach 60. prosi się o nagranie w starym stylu. Steady Social Club zarejestrowali swoje utwory analogowo, w jednym podejściu, na pamiętającym lata 80. magnetofonie Tascam MS-16. Materiał został zmiksowany w mono na analogowej konsolecie.  Nawet okładka płyty została wykonana ręcznie w technice linorytu.

Album „Take One” jest pierwszym nagranym w Olympia Super Studio należącym do Borisa. Swoją premierę będzie miał 11 maja, ale już teraz możecie posłuchać czterech pierwszych utworów w serwisie Bandcamp. Tam też, mailowo lub za pośrednictwem Jimmy Jazz Records możecie nabyć płytę w przedsprzedaży.

Debiutancki album Steady Social Club będzie dostępny na czarnym winylu i w wersji cyfrowej.

Krążek ukaże się pod szyldem Steady Social Club Records. Będzie pierwszym, ale już wiemy, że nie ostatnim, w katalogu nowego wydawnictwa.

Pozostałe osiem piosenek usłyszycie po raz pierwszy jeszcze przed premierą płyty również u nas. Czekając, polubcie Steady Social Club na Facebooku, zajrzyjcie na ich Instagram oraz zasubskrybujcie kanał na YouTube.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *