Nagrania

Debiutancka płyta Western Standard Time: A Big Band Tribute to The Skatalites

Co powstałoby w wyniku spotkania Glenna Millera i The Skatalites? Odpowiedź brzmi: Western Standard Time. Jamajskie ska zaaranżowane w big bandowym stylu takich mistrzów, jak Duke Ellington, Glenn Miller czy Count Basie.

Kontynuuj czytanie ▾

14 sierpnia Western Standard Time (A Big Band Tribute to The Skatalites), w ramach H&H Wine & Jazz (dziewiątej już serii darmowych letnich koncertów) zagra swój pierwszy koncert. Będzie to także release party ich debiutanckiej płyty, wydanej przez Simmerdown Productions.

Płyta ukaże się na CD oraz LP (w limitowanej edycji), w internetowym sklepie wydawnictwa można już zamawiać pre-ordery. Muzykę, w formacie wav i mp3, można także kupić poprzez stronę zespołu.

Wśród prawie 30 członków Western Standard Time są osoby występujące z takimi artystami, jak The Skatalites, Hepcat, The Gaylads, The Aggrolites, Burt Bacharach, Gladys Knight czy Lou Rawls.

Utwory:
1. Freedom Sounds
2. Guns Of Navarone
3. Man In The Street
4. Ringo
5. In The Mood For Ska
6. Latin Goes Ska
7. Garden Of Love
8. Occupation
9. Eastern Standard Time
10. Coconut Rock

Autorem tekstu we wkładce do płyty jest Herbie Miller, dyrektor/kustosz Jamaica Music Museum (Miller jest historykiem kultury specjalizującym się w etnomuzykologii, kulturze niewolników i tożsamości karaibskiej). Na pogrzebie współzałożyciela The Skatalites Lloyda Brevetta był jedną z dwóch osób, które wygłosiły mowę pogrzebową. 16 maja opublikował ten tekst-wspomnienie.

www.wstbigband.com
www.facebook.com/westernstandardtime

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *