Nagrania

Debiutancki album The Pressure

Po raz kolejny kampania na Kickstarterze umożliwiła wydanie płyty, tym razem debiutanckiej. Szczęśliwcem, któremu pomogli internauci, jest pochodzący z Pittsburgha zespół The Pressure. W czasie kampanii trwającej od 3 grudnia do 6 stycznia, udało mu się zebrać 4201 $ (zakładali zebranie 4000).

Kontynuuj czytanie ▾

Rozpoczynając kampanię na kickstarter.com, zespół miał już nagraną i zmiksowaną większość materiału, była więc gotowa do produkcji i masteringu. Potrzebne były fundusze na dokończenie tego projektu. Członkowie The Pressure pomyśleli o crowdfundingu, bo nie dość, że można w ten sposób zdobyć fundusze, to na dodatek w produkcji muzyki uczestniczą również fani. Dzięki akcji muzyką grupy mogłyby się zainteresować także osoby, które wcześniej nie znały ich twórczości.

Zespół miał także drugie marzenie, no może to zbyt mocne słowo. Chciał także wydać limitowaną edycję 7-calowych singli z 2 lub 3 piosenkami (przynajmniej 2 z nich nie znalazłyby się na albumie).

Aby wydać 500 egzemplarzy albumu i 500 siódemek potrzeba było 4 tysięcy dolarów. Udało się, więc pozostaje czekać na efekt końcowy.

The Pressure powstał w 2008 r. Obecnie w jego skład wchodzą: Eric Mazurak (klawisze, wokal), Mz. Annie M (wokal), Patrick Miner (perkusja, wokal), Brendan Lane (gitara), David „DJ Riel” (gitara, wokal), Wayne Cannon (bas), Bob Russ (instrumenty perkusyjne) oraz Marco Carlini (saksofon). Piszą o sobie: Pittsburgh’s authentic 60’s Style Reggae/Ska/Soul act. Czy to prawda można się przekonać zaglądając na bandcamp, gdzie można posłuchać 10 utworów.

facebook.com/ThePressurePgh
pressurereggae.bandcamp.com

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *