Artyści

Dr. Deadlock & Conga Line – nowość na polskiej scenie

Na polskiej, a właściwie europejskiej scenie (wszak to kooperacja międzynarodowa) powstał nowy projekt muzyczny - Dr. Deadlock & Conga Line. Jego początki sięgają 2007 r., kiedy to ówczesna Faza (spadkobiercy działającej na początku lat 90. grupy Faza 40 i 4) podjęła pierwsze kroki w kierunku realizacji debiutanckiego albumu.

Kontynuuj czytanie ▾

Materiał nigdy nie ujrzał światła dziennego, ale nie został też zapomniany. Po 4 latach w głowie jednego z członków grupy, Tomka Hołonowicza, pojawił się pomysł powrotu do niewykorzystanych kompozycji i nagrania albumu z udziałem zaprzyjaźnionego, niemieckiego wokalisty – Amedeo Tortory (znanego szerzej jako Dr. Deadlock).

Muzycy ponownie chwycili więc za instrumenty i postanowili znów zagrać razem. Odświeżyli starsze utwory, opracowali nowe aranżacje i zaprosili do współpracy kolejnych artystów. Wokalowi Amedeo towarzyszą dwa zjawiskowe głosy: Emose Uhanmwangho – znana w we wrocławskim środowisku aktorka Teatru Muzycznego CAPITOL oraz Ania Sołowska, wokalistka jazzowa, która dołączyła do ekipy CONGA LINE dzięki genialnej interpretacji jednego z autorskich kawałków zespołu. Gościnnie na płycie pojawiają się także Adam Baron – trębacz Lion Vibrations i Pink Freud oraz Mateusz Rybicki, którego znakomite solówki na klarnecie i saksofonie zmieniły charakter całej płyty.

Ponadto nad projektem pracowali także artyści na co dzień związani z innymi zespołami takimi jak Blade Loki, Bluekilla, Mesajah czy Buraky oraz Slavko Krunic – malarz z Serbii, znany z oryginalnych projektów graficznych.

Pracy CONGA LINE nie można zamknąć w typowej nomenklaturze muzycznej. Czerpią ze ska, reggae a nawet swingu i jazzu, ale swej pracy nadają własne i unikatowe brzmienie. To ekipa nieprzeciętnych postaci muzycznych w bardzo naturalny sposób bawiących się zarówno dźwiękiem jak i słowem. Ironizują, bezwzględnie wytykają błędy otaczającej rzeczywistości i śmieją się z absurdów codzienności jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.

Tyle jeśli chodzi o zapowiedzi. Teraz czekamy na jakieś nagrania.

www.facebook.com/deadlock.congaline

KategorieArtyści Muzyka

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *