Nagrania

Dr. Ring Ding – Kalipso Times

Myśleliście, że Richard Alexander Jung, po wydaniu "Piping Hot", spoczął na laurach? Nic bardziej mylnego. Za dwa dni premiera jego nowej epki pt. "Kalipso Times". Dr.Ring Ding, który w swojej karierze był wykonawcą i producentem różnych jamajskich stylów muzycznych, teraz postanowił skupić się na calypso, gatunku pochodzącym z Trynidadu i Tobago, wyspiarskiego państwa położonego w archipelagu Małych Antyli.

Kontynuuj czytanie ▾

Utwory:

strona A
1. The Cat And The Rooster
2. All Because I Love You

strona B
1. Obeah Wedding
2. The Needle (a.k.a. Dr. Kitch)

Część z nich znana jest z innych wydawnictw Doktora – „All Because I Love You” z wspomnianego wcześniej albumu „Piping Hot”, a „Obeah Wedding” i „The Needle” z „Back And Forth” z 2007 r. oraz siódemki „The Needle” Dr. Ring-Ding & The Senior Allstars.

Warto dodać, gwoli przypomnienia, że „The Needle” pochodzi z repertuaru Aldwyna Robertsa (czyli Lorda Kitchenera, jednego z najbardziej znanych wykonawców muzyki calypso). Także „Obeah Wedding” jest nie byle jakiego autorstwa, Slingera Francisco, bardziej znanego jako Mighty Sparrow, czasem nazywanego Calypso King of the World.

Dlaczego zatem ktoś miały po raz kolejny kupować te same utwory na innym nośniku? Chociażby z powodu instrumentalistów, z którymi zostały nagrane. Instrumentalistów grających na co dzień w szwajcarskim The Scrucialists, niemieckim Jazzkantine i Freedom Street Band.

„Kalipso Times” ukaże, nakładem Ring Of Fire Records / Gecko Rex Productions, na 10-calowym winylu w limitowanym nakładzie (500 sztuk).

www.facebook.com/RingDingPage
www.facebook.com/DrRingDingSkaVaganzaPipingHot

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *