Nagrania

Dr. Ring Ding nagrywa nowy album

Dobra wiadomość dla fanów Dr. Ring-Dinga, a konkretnie Dr. Ring-Dinga w wersji ska. Richard Alexander Jung, ostatnimi czasy koncentrujący się głównie na dancehallu, rozpoczął nagrywanie albumu z nowymi utworami ska. Dokona tego w Niemczech oraz Katalonii. Towarzyszyć mu będą m.in. członkowie barcelońskeigo reggae backing bandu Freedom Street Band. Do współpracy zaproszono także długoletnich kompanów Doktora z niemieckiej sceny ska i reggae, a także specjalnych gości z USA i Jamajki.

Kontynuuj czytanie ▾

Możemy oczekiwać – jak zapowiada artysta – oldschoolowego ska w klimacie, wydanej w 1995 r. przez Pork Pie, albumu „Dandimite”. Płyta ta, nagrana wraz z The Senior Allstars, przez wielu uważana jest za jeden z najlepszych albumów z tradycyjnym ska w latach 90. Jej kontynuacją była, dorównująca poprzedniczce, wydana 3 lata później przez Grover Records „Ram Di Dance”.

W ostatnim czasie Dr. Ring-Ding współpracował między innymi z warszawskim The Bartenders (singiel „Polecat”) oraz łódzkim Dreadsquadem („Polish Vodka”).

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *