Konkursy i nagrody

European Reggae Contest 2013

Jeszcze tylko do 14 stycznia można się rejestrować w European Reggae Contest.

Kontynuuj czytanie ▾

Konkurs ten jest organizowany przez Rototom Sunsplash, wraz z promotorami z całego kontynentu, a skierowany jest do zespołów (grających reggae, dub, original ska, rocksteady, ragamuffin, dancehall, afro-reggae, samba-reggae, reggae latin), których członkowie mieszkają w Europie.

Zespoły zainteresowane wzięciem udziału w konkursie muszą zarejestrować się na stronie www.reggaecontest.com (poradnik krok po kroku, jak się zarejestrować), a następnie wysłać m.in. 2 zdjęcia, 2 utwory w formacie mp3, rider techniczny i listę członków zespołu (pełną listę można znaleźć w regulaminie).

European Reggae Contest składa się z kilku etapów. Pierwszym jest głosowanie online, trwające od 15 stycznia do 15 lutego. Ocena zespołu będzie wypadkową ilości głosów oddanych na zespół przez internautów (20%) oraz punktów (od 0 do 10) przyznanych przez techniczne jury (80%), jego skład poznany przed końcem miesiąca. Wyniki zostaną ogłoszone 18 lutego.

Drugim etapem jest 6 półfinałów, do których przejdzie 18 zespołów, po 3 z największą ilością punktów z każdego regionu (Półwysep Iberyjski – Hiszpania, Portugalia; obszar włoskojęzyczny – Włochy, Szwajcaria; obszar niemieckojęzyczny – Niemcy, Austria, Szwajcaria; obszar francuskojęzyczny – Francja, Szwajcaria; Europa Północna – Irlandia, Islandia, kraje Beneluksu, Dania, Szwecja, Finlandia, Norwegia + Wielka Brytania; Europa Wschodnia – kraje nie uwzględnione gdzie indziej).

3 zwycięzców z każdego obszaru wystąpi w marcu i kwietniu w określonym klubie. Dla Europy Wschodniej będzie to praski Cross Club (koncert odbędzie się 28 marca). Każdy zespół będzie oceniany przez jury, które weźmie pod uwagę m.in. oryginalność, profesjonalizm na scenie i reakcję publiczności. Zwycięzcy półfinałów zostaną dopuszczeni do europejskich finałów, stanowiących trzeci i ostatni etap. Ponadto dostaną możliwość zagrania na festiwalach i w klubach, będących partnerami European Reggae Contest w danym regionie. W Europie Wschodniej są nimi festiwale Mighty Sounds, Sázavafest i United Islands, no i oczywiście wspomniany Cross Club. O pozostałych nagrodach przeczytać można tutaj.

6 zwycięzców półfinałów, zakwalifikuje się do europejskiego finału, który odbędzie się w połowie maja (dokładna data i miejsce nie są jeszcze znane). Wszystkie występy będą oceniane przez jury, w skład którego wejdzie po jednym przedstawicielu jury półfinałowych. Podobnie, jak w półfinałach, na ostateczną ocenę wpłyną oryginalność zespołu, jakość wykonania i umiejętności scenicznych, profesjonalizm na scenie, reakcja publiczności oraz potencjał zespołu w kontekście europejskim. Zwycięzca zostanie ogłoszony 40 minut po zakończeniu ostatniego koncertu.

Na koniec oczywiście informacja o nagrodzie głównej, oprócz tych zagwarantowanych dla najlepszych półfinalistów, nagrodą jest trasa po najważniejszych festiwalach oraz klubach w Europie, będących partnerami konkursu, a są to belgijski Reggae Geel, niemiecki Sunrise Reggae Und Ska Festival, polski Ostróda Reggae Festival, słowacki Uprising Reggae Festival, hiszpański Rototom Sunsplash czy brytyjski One Love Festival.

Jak na razie z Polski zgłosiły się 2 zespoły: Tabu i Erijef Massiv.

European Reggae Contest na Facebooku

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *